Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

trupi

Gjendet një person i pajetë, dyshohet se është vrarë

Trupi i një personi të pajetë i seksit mashkull është gjetur sot në aksin Fier-Lushnje. Trupi i përket një 65-vjeçari dhe...

Ngritja e peshave bën shumë mirë për shëndetin

Kryerja e rregult e veprimtarive fizike për forcimin e muskujve të tilla si ngritja e peshave apo trajnimi i rezistencës sjellin shumë përfitime shëndetësore....

Ja çfarë ndodh nëse konsumoni çokollatë

Një studim i ri, ku janë përfshirë 968 persona ka zbuluar se çokollta jo vetëm që rrit produktivitetuin në punë dhe ul rrezikun e...

A është e sigurt të heqësh mykun dhe të konsumosh pjesën tjetër të ushqimit?

Shumë ftuta, perime, por edhe ushqime të tjera të konservuara fillojnë të myken, e shpesh konsumatori e heq pjesën e “keqe” duke e quajtur...

Terapia e re zhduk kancerin më agresiv të gjirit për vetëm 11 ditë

Ekspertët e kanë quajtur të “habitshme” terapinë e re duke sugjeruar se rezultatet për një nga format më aggressive të kancerit të gjirit mund...

Çfarë i ndodh trupit kur hiqni dorë nga alkooli

Konsumi i rregullt i alkoolit e dëmton gradualisht shëndetin tuaj, por çfarë ndodh nëse nuk konsumoni më pije alkoolike? Ja disa përfitime shëndetësore: ...

I fiksuar pas palestrës, mjekët i japin vetëm disa orë jetë

Një i ri që ishte në kërkim të trupit perfekt rrezikon të humbë jetën pas abuzimit me barnat dietike. Lewis nga Britania...

Lajmet e fundit