Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

tregu

Autoriteti i Konkurrencës heton tregun e prodhimit dhe importit të çimentos

Autoriteti i Konkurrencës ka hapur një hetim paraprak në tregun e prodhimit, importit dhe shitjes me shumicë të çimentos. Hetimi paraprak ka qëllim për...

Si ndryshoi tregun blerja e aeroportit të Rinasit nga “Kastrati Group”, nga Tirana në Paris, Milano, Londër e Abu Dabi me 20 euro

Linja direkte low cost Wizz air ka “lëshuar në dysheme” çmimet e biletave të avionëve nga dhe/ drejt Tiranës menjëherë pas ndryshimit të pronësisë...

Autoriteti i Konkurrencës hap hetim për rritjen e çmimit të vajit në treg  

Autoriteti i Konkurrencës bën me dije se ka hapur hetim ndaj ndërmarrjeve në tregun e importit, prodhimit dhe shitjes me shumicë të vajit vegjetal. Përmes...

“Çmendet” tregu, çmimet e ushqimeve kapin shifra rekord

Inflacioni u rrit përsëri në muajin shkurt dhe arriti nivelin 3.9%, duke shënuar një rekord të ri për më shumë se një dekadë. Rritja...

FMN: Shqipëria po vuan nga monopoli në tregun e pagave

Tregu i pagave në Shqipëri vitet e fundit ka filluar të vuajë nga fuqia e monopsonisë, me të cilën kompanitë e mëdha, ofruesit e...

Pas masave të rrepta tek tregu në Kombinat, ushtria zbarkon tek Pazari i Ri

Pas masave të rrepta të marra sot në tregun e Kombinatit ku maskat, dezinfektimi në hyrje dhe në dalje të tregut, si dhe mbajtja...

Dyndje të mëdha te tregu në ‘Rrugën e Kavajës’, qytetarët nuk ruajnë distancën

Deri në orën 13:00 të ditës së sotme qytetarët do të kenë mundësi të lëvizin dhe të blejnë ushqimet dhe artikujt e tjerë të...

Mbyllja e pazarit të Korçës, tregtarët ngrihen në protestë, bëjnë thirrje ‘Rama ik’’

Megjithatë, kjo protestë nuk mbaron me kaq teksa tregtarët korçarë kërcënojnë se do të intensifikojnë protestat deri në arritjen e zgjidhjes përfundimtare.

Vodhi natën në tregun industrial, arrestohet 17-vjeçari

Policia e Sarandës ka arrestuar një 17-vjeçar, pasi ka vjedhur gjatë natës në tregun industrial. Në pranga ka rënë G.D., 17...

E RËNDË, tregu përfshihet nga flakët, 15 të vdekur, mbi 50 të plagosur

Të paktën 15 persona kanë vdekur pas një zjarr i madh përfshiu një treg në kryeqytetin kenian Nairobi. Më shumë se...


Lajmet e fundit