Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

transplant

E rrallë, vajza humb jetën TRAGJIKISHT, familjarët dhurojnë ORGANET, i shpëtohet jeta një 22-vjeçari: Jeta e saj u shua, por zemra e saj shpëtoi...

Një transplat i rrallë është kryer në Maqedoninë e Veriut duke i shpëtuar jetën një 22-vjeçari. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe me në të një...

Kryhet transplanti i parë i mushkërive në botë, pacienti me Covid merr nga dhuruesi i painfektuar

Një operacion tepër i vështirë  është kryer në Japoni. Një grua japoneze mushkëritë e së cilës u dëmtuan rëndë nga Covid-19 ka kryer transplantin...

E VEÇANTË/ Kanë rrezikuar jetën, nis Kampionati Botëror i personave që kanë kryer transplante, mes tyre dhe një legjendë futbolli (FOTO)

Në Angli nisi sot Kampionati Botëror i Lojërave për personat që kanë dhuruar organe jetësore apo kanë kryer transplant. Aktiviteti...

E pabesueshme si duket sot personi që kreu transplantin më të komplikuar të fytyrës (Video)

Ishte viti 2001 kur ish-zjarrfikësi Patrick Hardison ngeli i bllokuar në shtëpinë e përfshirë nga flakët. Ai pësoi djegie të...

Realizohet transplanti i parë i penisit te një pacient me kancer

Transplanti i parë i penisti është realuzuar në spitalin e Bostonit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, te një pacient që vuante nga kanceri....

Lajmet e fundit