Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Transparency International

Transparency International reagon për mbrojtjen e të dhënave personale, Meta thirrje SPAK: Veproni me urgjencë, Shqipëria po bëhet turpi i botës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë edhe një herë thirrje organeve ligjzbatuese për çështjen e shpërndarjes së të dhënave personale, për të...

Raporti i “Transparency International”, Basha: Shqipëria një shtet i kapur nga korrupsioni

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të fundit të Transparency International, ku thuhej se shteti është i kapur nga korrupsioni...

Raporti i “Transparency International” për 12 vitet e fundit: Shqipëria, shteti i kapur nga korrupsioni, analizohen proceset gjyqësore të Gërdecit, Tom Doshit…(E PLOTË)

Organizata Transparency International dhe Instituti për Demokraci e Ndërmjetësim publikuan sot në Tiranë një raport mbi kapjen e shtetit, korrupsionin e lartë dhe ligjet...

Raporti i Transparency International për KORRUPSIONIN: Përkeqësim i Shqipërisë, bie me 8 vende

‘Transparency Internacional’ ka postuar mbrëmjen e së mërkurës raportin vjetor të vitit 2017 mbi preceptimin e korrupsionit në të gjithë vendet e botës. ...

Raporti ngre alarmin: 90 % e studentëve kanë pasur raste korrupsioni në arsimin e lartë Shqiptar

Qëndresa qytetare ka realizuar një raport mbi nivelin e korrupsionit në arsimin shqiptar. Raporti i qëndresës qytetare del në përfundimin se...

Raporti i “TI” për korrupsionin, Shqipëria përmirësohet me 5 vende, me e larta në rajon

Transparency International (TI) publikoi të mërkurën rezultatet e raportit global për perceptimin e korrupsionit. Në raport, ku janë përfshirë 176 shtete, Shqipëria renditet e...

“Panama Papers”, jep dorëheqjen zyrtari i lartë i anti-korrupsionit

Drejtori i Organizatës Ndërkombëtare Anti-Korrupsion në Kili ka dhënë dorëheqjen pas skandalit me Letrat e Panamasë. Dorëheqja e tij erdhi pas lidhjes...

Rama ironi me PD pas raportit të “TI”: Njoftoni SHQUP-in për këtë skandal

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar në rrjetet sociale Partinë Demokratike pas publikimit të raportit të ‘Transparency International’, që theksonte përmirësimin e renditjes së Shqipërisë...

‘Transparency International’: Shqipëria përparon në luftën kundër korrupsionit

Organizata ndërkombëtare Transparency International publikoi të mërkurën “Treguesin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2015”, në të cilin janë përfshirë 168 vende të botës....

Lajmet e fundit