Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

traget

Fëmijë e të rritur flenë në dyshemenë e tragetit, “Ventouris Ferries” merr paratë por nuk siguron as kushtet minimale

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës peripecitë e shqiptarëve në udhëtimet me tragete. Në redaksinë e emisionit investigativ mbërritën ankesa nga pasagjerë që...

Panik për pasagjerët, trageti përfshihet nga flakët (VIDEO)

Mbi 800 pasagjerë kanë përjetuar momente paniku, pasi trageti me të cilin ata po udhëtonin u përfshi nga flakët. Ngjarja ndodhi në orët e...

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë me vonesë, pasagjerët prej 6 orësh presin në port

Trageti i linjës Brindisi-Vlorë, ka mbërritur me 6 orë vonesë në Vlorë, ndërkohë që ende nuk është ankoruar në port. Bëhet me dije se për...

“U kapa tek çarçafët”, rrëfehet 20-vjeçari që doli i gjallë nga trageti që shpërtheu në flakë

I riu nga Bjellorusia ka rrëfyer për mediet sesi arriti që të dalë i gjallë nga trageti që u dogj pranë ujërave shqiptare, në...

Shpresë në tragetin që mori flakë, gjendet i gjallë një nga pasagjerët, 11 ende të zhdukur

Është gjetur i gjallë një nga 12 pasagjerët e zhdukur nga trageti i linjës Greqi- Itali që mori flakë dy ditë më parë. Bëhet me...

24 orë nga zjarri në traget, vijojnë kërkimet për 12 të zhdukurit, 3 grekë dhe 9 të huaj

Kanë kaluar 24 orë nga ngjarja e rëndë ku trageti i linjës Igumenicë-Brindizi, në afërsi të Korfuzit u përfshi nga flakët. Pas shumë orësh luftë,...

Prag festave, në portin e Durrësit nisin lundrimet vajtje-ardhje

Në prang të festave të fundvitit porti i Durrësit njofton se do të nisë lundrimi i trageteve vajtje-ardhje (dopio-korsë). Lundrimi ka nisur sot dhe do...

19-vjeçari sëmuret në tragetin Vlorë-Brindizi, niset menjëherë urgjenca italiane

Një djalë i ri shqiptar është ndjerë keq gjatë udhëtimit me traget nga Vlora në drejtim të Brindizit në Itali. Autoritetet italiane bëjnë me dije...

Nuk iu lejua hyrja në target për shkak të letrave të pasakta, shqiptarët kërcënojnë stafin dhe autoritetet

34 personave iu është refuzuar hyrja në target në Hoek van Holland pasi nuk i kishin letrat e sakta. Mediat e huaja bëjën me dije...

E RËNDË/ Fundoset trageti, gjashtë të vdekur dhe disa të zhdukur

Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së një trageti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në ujërat e ngushticës së Balit...

Lajmet e fundit