Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

trafik droge

Shkatërrohet rrjeti i SHQIPTARËVE: 27 të arrestuar në Lucern të Zvicrës, sekuestrohen sasi të mëdha kokaine dhe heroine

Të paktën 27 persona kanë rënë në prangat e policisë zvicerane pas një aksioni për goditjen e rrjetit të trafikut të drogës, i përbërë...

U arrestua për trafik droge, basketbollistja amerikane apelon vendimin e burgimit të saj në  Rusi

Basketbollistja amerikane, Brittney Griner, ka apeluar në një gjykatë ruse dënimin ndaj saj me nëntë vite burgim për trafik droge. Sipas mediave ruse, avokatët e...

Gjashtë llogari bankare, prona në bredget dhe orë “Rolex”, arrestohet BOSI shqiptar në Itali, pjesë e bandës së trafikut të drogës

Një bandë italo-shqiptare është shkatëruar gjatë  një operaciini të Policisë italiane, në provincën e Ankonës dhe Peskarës, të cilët ishin ndër furnizuesit kryesor të...

Bënin 1 milionë euro në vit nga shitja e kokainës: Arrestohen 8 shqiptarë në Parma, paratë do i pastronin me prona në Shqipëri

Tetë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia në Parma pas një hetimi të gjatë disa vjeçar që zbuloi rrjetin e strukturuar të trafikut dhe...

Gjashtë të arrestuar për dy ditë! Prangoset 38 vjeçari në Vlorë, do ekstradohet në Spanjë bashkë me Nikolin Janinën e “Porcelanosës”

Antonio Xhaferi, është arrestuar nga Policia në Vlorë pasi kërkohet nga autoritetet në Spanjë për trafik droge, shkruan newsbomb.al. Xhaferi është rasti i gjashtë...

Në kërkim për trafik droge, prangoset në Tiranë i shumëkërkuari nga autoritetet në Madrid (EMRI)

Nikolin Janina, i kërkuar nga autoritetet spanj9olle për trafik droge, është arrestuar në Tiranë nga një bashkëpunim i bluve të kryeqytetit me agjentët e...

Trafiku i drogës me kamionët e bimëve streson eksportuesit; shoqata: Kompanitë e ndershme prej 30 vitesh në treg po trajtohen si trafikantë

Ngjarja e ndodhur ditët e fundit të vitit të kaluar ku një subjekt i vogël eksportues i bimëve medicinale është kapur nga policia duke...

Kush ishte Ergys Dashi që u vra me një plumb në kokë në Ekuador, “punonte për një grup të fuqishëm në Tiranë”

Ergys Dashi u ekzekutua me një plumb në kokë, dyshohet nga vrasës profesionistë në një lokal në Guajakil të Ekuadorit. Sipas gazetarit investigativ Artan Hoxha,...

Trafik droge në Çeki, gjykata vendos sekuestrimin e vilës në Dhërmi dhe tokave në Tiranë (Detaje)

Gjykata e Lushnjes ka këruar sekuestrimin e pasurive për një person të hetuar për trafikim droge në Çeki. Konkretisht, shtetasit me iniciale E.S i është...

“Pulia është e jona”, shkatërrohet organizata mafioze që furnizohej me drogë nga Shqipëria

Një organizatë mafioze është shkatërruar në rajonin e Pulias, pas rreth tre vitesh hetime nga autoritetet italiane. Prokurorët italianë bëjnë me dije se organizata mafioze...

Lajmet e fundit