Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

trafik droge

Trafikonin drogë, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar dy të arratisurit e operacionit “SHPIRTI”, Interpol merr në dorë mandatet e arrestit

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me operacionin “Shpirti” që u zhvillua pak ditë më parë nga SPAK dhe Antimafia ku në kuadër...

U kapën me 4 TON DROGË, prokurori italian kërkon 40 vite BURG për 4 shqiptarët (EMRAT)

Prokurori italian në Leçe kërkon plot 38.8 vite burg për katër shqiptarë të përfshirë në trafikun e sasive të mëdha të narkotikës drejt shtetit...

“Ilirjani kontrollonte tokën, ujin e kishte Festim ‘kokë-lopa’. U jepnim 30 mijë euro”

Detaje nga dosja e SPAK për operacionin “Shpirti” / Elton Qyno …Ilirjan Balla, kontrollonte tokën ndërsa Festim Lelaj në cilësinë e drejtorit të Kufirit në...

Pritet të jepen masat, asnjë nga 28 të arrestuarit e “Shpirtit” nuk pranon akuzat

Prokurori i Vlorës, Maksim Sota, i arrestuar në kuadër të operacionit masiv “Shpirti”, është i fundit në radhë që mohon akuzat e ngritura mbi...

I shpallur në kërkim për trafik droge, flet Agustin Deda: Kam 3 vite jashtë Shqipërisë, punoj në ndërtim

Policia jonë në bashkëpunim me SPAK dhe autoritetet fqinje të Italisë kanë bërë të mundur finalizimin e operacionit të koduar “Shpirti”, si rezultat i...

Operacion blic në Sarandë, efektivët arrestojnë kolegun e “Shqiponjave”, dyshohet për trafik droge

Një operacion blic i forcave të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit është zhvilluar sot në Sarandë. Burime për News24 bëjnë me dije...

SPAK kërkoi 63 vite burg, GJKKO merr VENDIMIN dhe dënon me 10 vjet Moisi Habilajn, ja sa u dënuan pjesëtarët e tjerë

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka dënuar Moisi Habilajn dhe anëtarë të grupit të tiij të akuzuar për trafik droge...

EMRAT/ Këta janë dy biznesmenët që kanë në pronësi kamionin me të cilin po trafikohej 400 kg kokainë në Lipjan, kompania “MC Foods” i...

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni i Policisë së Kosovës me DEA-n amerikane, ku u kap në flagrancë në Lipjan një kamion me...

“Autoritetet e huaja sjellin 69 letër-porosi”, hetimet e SPAK: Të akuzuar për prodhim dhe shitje droge, shqiptarët më problematikë në këto tre shtete

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion ka pritur dhe dërguar dhjetra kërkesa për ndihmë juridike përgjatë vitit 2020. Bëhet me dije se SPAK më së shumti bashkëpunon me...

Kapen 11 TON KOKAINË në portin Antwerpen të Belgjikës

Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar në portin Antwerpen të Blegjikës. Policia vendase bën me dije përmes një njoftimi për shtyp, se në port...

Lajmet e fundit