Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

trafik armesh

Prokuroria e Kukësit shpall në “kërkim ndërkombëtar” Fjolla Morinën, këngëtarja është dënuar me 6 vite burg për “trafik armësh”

Prokuroria e Kukësit ka shpallur në kërkim ndërkombëtar këngëtaren Fjolla Morina, e cila është dënuar me 6 vite burg me akuzën për “trafik të...

Arsenali i armëve të kapura në Greqi, policia helene nxjerr detaje të reja (ORGANIZIMI-ÇMIMI)

Në lidhje me arrestimin e 16 shtetasve që organizonin trafikun e armëve nga Shqipëria në Greqi kanë dalë detaje të reja. ...

Trafikonte armë nga Serbia drejt Shqipërisë, Krimet e Rënda marrin vendimin për kosovarin

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e ‘’arrestit me burg’’ për shtetasin kosovar Ylber Ademi, i cili akuzohet për ‘’trafik armësh’’. ...

U arrestuan dje me municion në Durrës, mediat italiane zbulojnë: Do të përdoreshin për grabitje

Municioni i zbuluar dje në Portin e Durrësit do të përdorej për grabitje makinash luksoze në Bari. Kështu raporton media italiane ‘’Il Metropolitano’’ në...

Trafikonin armë, arrestohen dy persona në Portin e Durrësit

Dy shtetas u ndaluan nga Policia Kufitare e Portit të Durrësit, pasi iu gjetën municion. A.F., 30 vjeç R.H., 23 vjeç,...

Dyshohet për trafikim ndërkombëtar armësh, zgjatet afati i hetimit për Cullhajn

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot zgjatjen e afateve të hetimit dhe me tre muaj të tjerë në për Sajmir Cullhaj, 32...

Shkatërrohet grupi kriminal i trafikut të ARMËVE dhe EMIGRANTËVE, kishte lidhje me UÇK

Policia italiane ka goditur një grup kriminal që merrej me trafik emigrantësh dhe trafik armësh. Në pranga janë vënë 17 persona...

Kapet 44-vjeçari me 3 pistoleta, policia jep detaje: Çfarë kishte në plan të bënte

Një 44-vjeçar nga Kosova është kapur me tre armë zjarri pistolete tip “Glock”, gjatë tentativës për t’i trafikuar nga Kosova drejt Shqipërisë. ...

Trafiku i armëve në Rinas, Policia arreston 32 vjeçarin, në kërkim një tjetër (EMRI)

Është arrestuar trafikanti i parë i cili u mundua të transportonte armë nga aeroporti i Rinasit ditën e djeshme. Prokuroria dhe...

Albert Veliu nën akuza për trafik ndërkombëtar armësh, tentoi të shiste raketa dhe AK-47

Zyrtarët amerikanë të rendit i thanë Zërit të Amerikës se ndalimet erdhën pas një operacioni përgjimi dhe provat do t’i paraqiten së shpejti një...

Lajmet e fundit