Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

Tomor Alizoti

Alizoti-Ramës: Ky vend nuk ka pasur asnjëherë lidera dhjaksa, hajde në Kuvend sepse këtu ka krizë!

Deputeti demokrat Tomor Alizoti ka folur me tone të ashpra në seancën e sotme plenare, duke hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, për të...

“Rama frikacak, një burracak”, deputeti i PD: Nuk e bën dot detyrën e kryeministrit, fshihet poshtë tavolinës

Deputeti i PD, Tomor Alizoti ka folur në lidhje me debatin që ka “ndezur” politikën shqiptare që është çështja e McGonigal dhe përfshirja në...

Jo vetëm përplasje PS-PD, Alibeaj debat me Alizotin: Pse ia dhe minutat Berishës?

Seanca e sotme ka psur pëplasje të shumta mes opozitës dhe mazhorancës për raportin e Dick Marty. Mirëpo gjatë fjalës së tij kryeministri Rama ka...

“Ti je injorant”, Alizoti “shpërthen” ndaj Ramës: Po mos ishte Partia e Punës ti dhe Olsi do të shpërndanit çadra në Dhërmi

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti, ka marrë fjalën në Kuvend ku i është drejtuar me tone të ashpëra kryeministrit Edi Rama. Ai kërkoi që...

Alizoti në një linjë me Berishën: Kryetari të zgjidhet nga Grupi Parlamentar! Akt politik që na bashkon

Deputeti demokrat Tomor Alizoti, në dalje nga selia e PD është shprehur se kryetari i Grupit Parlamentar duhet të zgjidhet nga vetë deputetët. Deklarata...

“Basha s’do japë kurrë dorëheqje”, Tomor Alizoti: Një hap para apo mbrapa janë banalitete

Tomor Alizoti, deputet i opozitës është shprehur se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk do të japi dorëheqje. Ai u shpreh se duket se...

Mbledhja e grupit të PD, Alizoti: Kuptova që Basha nuk do të dorëhiqet, e ka të vështirë të ikë

Deputeti Tomorr Alizoti ka dalë nga selia blu ku po mbahet edhe një mbledhje prej disa orësh. Ai para mediave edhe një herë tha...

“Po kalon në kufirin e psikozës”, Alizoti sulmon Bashën: Duhet të japë URGJENTISHT dorëheqjen! Edhe roja i PD-së merr më shumë vota se ai

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomor Alizoti, pas rezultatit të zgjedhjeve të pjesshme vendore, ku PD doli forcë e tretë, ka kërkuar urgjentisht largimin e...

“Partneriteti SHBA-Shqipëri i tejkalon politikat partiake”, ambasadorja Kim takon Kodhelin dhe Alizotin

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot me kryetarin dhe zv.kryetarin e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme, Mimi...

PD i kthehet Ramës për zjarret: Propagandë e neveritshme! Ligji të veprojë ndaj zjarrvënësve dhe atyre që kanë shpërdoruar detyrën

Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Tomor Alizoti, reagon për ceremoninë e mbajtur sot në Farkë, ku i pranishëm ishte dhe Rama, me zjarrfikëse dhe punonjës...

Lajmet e fundit