Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

tokyo 2020

Xhelal Mziu ironi për sportin shqiptar: Në Tokyo dolëm të parët nga fundi, thyem rekordin botëror

Deputeti i zgjedhur i PD në qarkun e Dibrës, Xhelal Mziu ka bërë ironi sot në kuadër të mbylljes së Lojërave Olimpike Tokyo 2020....

Përfundojnë Lojërat Olimpike ‘Tokyo 2020’, cili është shteti që “gllabëroi” më shumë medalje, organizatorët në vend të pestë

Sot janë mbyllur zyrtarisht Lojërat Olimpike 'Tokyo 2020', të cilat filluan në 23 korrik. Një nga kompeticionet më të mëdha të sportit në të...

Pas aventurës në Tokyo, Calja dhe Smajlaj fotografohen me karrocë në duar (FOTO)

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja mori vendin e katërt në Olimpiadën e Tokyos, teksa për vetëm 1 kilogram nuk ia doli dot të shkruajë historinë.  Në krahun tjetër,...

VIDEO/ Brazili “përtyp” Spanjën në finale, dërgon në shtëpi medaljen e artë

Brazili ia ka dalë të triumfojë në finalen e Lojërave Olimpike Tokyo 2020 në futboll, ku mposhti 2-1 Spanjën.  Në Yakohama, brazilianët kishin mundësi...

Atleti transgjinor dështon edhe te kategoria e grave

Peshëngritësja nga Zelanda e Re, Laurel Hubbard nuk ka arritur t’ja dalë në Lojërat Olimpike duke u eleminuar menjëherë nga gara e peshëngritjes në...

Dua Lipa, krenare për suksesin e Nora Gjakovës: Një tjetër medalje ari për Kosovën

Nora Gjokova arriti t'i siguronte medaljen e dytë të artë Kosovës në Lojërat Olimpike në “Tokyo 2020” dhe për të gjithë këtë sukses nuk...

Kosova merr medaljen e dytë të artë, Nora Gjakova triumfon në finale

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur të mundë në finale xhudisten franceze S.L. Cysique, duke rrëmbyer medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Në kategorinë...

Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, Kosova në mesin e 28 shteteve që arritën të marrin medalje, por zhgënjen Majlinda Kelmendi

Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” ka njohur edhe fituesit e medaljeve të para në disa sporte. Deri më tani është Kina që...

Xhudistja Distria Kransiqi arrin në finalen e “Tokyo 2020”, i siguron Kosovës medaljen e parë

Distria Krasniqi është përballur me xhudisten mongoliane, Munkhbat Urantsetseg në kuadër të gjysmëfinales në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Më parë, ajo triumfoi në duelet...

Nisin Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, spektakël në ceremoninë hapëse

Dje në Tokio nisën përmes një ceremonie spektakolare Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Ndryshe nga vitet e tjera, për shkak të pandemisë së Covid-19, të...

Lajmet e fundit