Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Tokio

Tërmeti i fuqishëm godet Japoninë, lëkundje të forta me magnitudë 5.9 në afërsi të Tokios

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 i shkallës Richter ka goditur Japoninë vetëm pak minuta mëparë. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Tokio, ndërkohë...

“Pashë gra të lumtura dhe doja t’i vrisja”, një person sulmon me thikë pasagjerët në trenin e Tokio-s, 10 të lënduar

Një burrë sulmoi me thikë pasagjerët në një tren udhëtarësh në Tokio mbrëmjen e së premtes, duke plagosur 10 persona. I dyshuari, një 36 vjeçar,...

Sot finalja, Luiza Gega garon në 3000m me pengesa (ORA)

Atletja shqiptare Luiza Gega do të vrapojë sot në finalen e garës 3000 metra me pengesa. Gega u rendit e pesta në garën e fundit...

Atletja bjelloruse refuzon të kthehet në shtëpi, largohet nga bordi i avionit në Tokio

Një atlete olimpike nga Bjellorusia është dëbuar nga Tokio, pasi u ankua publikisht për ekipin kombëtar. Krystsina Tsimanouskaya do të duhej të konkurronte në garën...

Në Tokio zhvillohen “Lojërat Olimpike”, Japonia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme pas rritjes së frikshme të rasteve me Covid-19

Japonia ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në Tokio dhe e ka  shtrirë atë edhe në qytete të tjera pas rritjes së ndjeshme të infektimeve...

S’ka normalizim nga Covid, Indonezia regjistron 56,757 raste të reja dhe mbi 900 vdekje

Situata nga pandemia e koronavirusit duket se po rinis të përkeqësohet në disa shtete. Gjatë 24 orëve të fundit, Indonezia ka regjistruar rritjen më të...

“Ndalohen bluzat Black Lives Matter”, Komiteti Olimpik merr vendimin: Jo mesazhe politike në Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka marrë një vendim të ri sa i përket Lojërave Olimpike që do të mbahen këtë vetë në Tokio. Anëtarët e komitetit...

Presin që të dali rezultati i analizave, udhëtarët në aeroportin e Tokios flenë në kuti kartoni

Autoritetet në Japoni kanë vendosur se si të strehojnë udhëtarët që presin për rezultatet e koronavirus por që nuk kanë mundësi të kalojnë natën...

Arti dhe karnavalet mbyllin Rion, teknologjia dhe humori hapin Tokion

Lojrat Olimpike të Rios përfunduan me një atmosferë karnavalesh të dielën në mbrëmje, me një ceremoni mbyllëse që i dedikohej artit brazilian në të...

Lajmet e fundit