Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

toke

Gjykata e Posaçme pranon kërkesën e SPAK: Konfiskohen apartamente, mijëra m2 tokë dhe makina të vlonjatit Raul Zenunaj

Gjykata e Posaçme ka vendosur dje, më datë 1 Qershor 2023, të pranojë kërkesën e SPAK dhe të konfiskojë pasuritë e vlonjatit Raul Zenunaj,...

Dita Botërore e Tokës, Krifca: Qendrat e transferimit të teknologjive bujqësore rol kryesor për orientimin e fermerëve dhe mbrojtjen e tokës

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, në Ditën Botërore të Tokës apeloi  për mbrojtjen e tokës si një pasuri që i shërben...

Luks në hapësirë/ Kompania franceze do t’ju mundësojë të konsumoni një darkë në stratosferë për çmimin marramendës (PAMJE)

Një nga ëndrrat tuaja është një darkë në stratosferë? Atëhere kjo nuk do të mbetet më thjesht një ëndërr pasi kompania franceze e turizmit...

Si i mashtroi ish-dhëndri, u mori vajzën dhe 7000 euro, shkoi bleu tokë për vete dhe prindërit me paratë e ish-vjehërrve

Vajza e vogël e Nafijes dhe Qerimit është martuar në moshën 17-vjeçare me një djalë 29-vjeçar që jetonte në Greqi. Çifti është ndarë prej...

Grushta mes vëllezërve në Lezhë, njëri përfundon në spital pas përplasjes për kufirin e tokës

Një sherr mes dy vëllezërve është shënuar mëngjesin e sotëm në Lezhë që ka degraduar në përplasje fizike. Bëhet me dije se vëllezërit janë konfliktuar...

NASA: Një asteroid i madh do të kalojë pranë Tokës

Një asteroid mjaft i madh, aq sa për të shkatërruar një qytet do të kalojë midis orbitave të Tokës dhe Hënës. Objekti i quajtur 2023...

Një asteroid do i afrohet Tokës me shpejtësi ditën e shtunë

Një asteroid që është rreth 60 metra në diametër do të jetë më afër nesh se hëna. Kur bëhet fjalë për hapësirën, shumë prej nesh...

EMRAT/ U plagosën nga shpërthimi i granatës teksa po punonin tokën në Prrenajas, nisen drejt Traumës dy persona

Një ngjajre e rëndë u shënua ditën e sotme në Prrenjas, ku tre persona u lënduan nga shpërthimi i një granate teksa ishin duke...

NASA zbulon vendin më të ftohtë në tokë, jeni me fat që nuk jetoni atje

Nëse menduat se ishte shumë ftohtë kur shëtisnit qenin në mëngjes ose përpiqeshit të ndiznit makinën tuaj për të shkuar në punë, jeni me...

Katër shtëpi të përmbytura dhe 1,300 hektarë nën ujë, Bashkia përditëson situatën në Shkodër

Katër shtëpi janë aktualisht me prezencë uji në Shkodër, në lagjen Ajasem, ndërkohë që situata pothuajse është e njëjtë me përditësimin e orës 08.00...

Lajmet e fundit