Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
2.6kmh
20 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

toka

Tjetërsuan 10 mijë m2 truall buzë detit në Sarandë, Apeli lë në fuqi masat për 6 të arrestuarit, noteri që iu dogj zyra do...

Gjykata e Apelit Gjirokastër ka lënë në fuqi masat për të arrestuarit të cilët akuzohen për  tjetërsimin e dokumenteve të 10 mijë m2 truall...

Aksidenti i tretë në pak orë, 43 vjeçari rrëzohet me zetor duke punuar tokën dhe ndërron jetë (EMRI)

Eduart Metushi, 43 vjeç, ka gjetur vdekjen mëngjesin e ditës së sotme në Fier si pasojë e një aksidenti. Ai ka qenë duke punuar...

VIDEO LIVE/ Asteroidi i rrezikshëm do të kalojë sot afër Tokës: Sa të rrezikuar jemi?

Një asteroid i rrezikshëm do të kalojë afër Tokës ditën e sotme. Madhësia e tij e vlerësuar është rreth 3,280 këmbë (rreth 1 km...

Studiuesit ngrenë alarmin: Toka po errësohet, qielli po humbet dritën

Një studim i ri i kryer nga “Earth-Albedo” në Unionin e Gjeofizikës Amerikan (AGU) thotë se Toka është duke u errësuar, për shkak të...

Zbardhet plagosja e dy vëllezërve në Shkodër: Njërin e rrahën me sende të forta, kur shkoi tjetri për ndihmë e qëlluan me pistoletë (EMRAT)

Një konflikt për motive pronësie dyshohet paraprakisht se është bërë shkak për plagosjen e dy vëllezërve në Shkodër, mëngjesin e sotëm. Policia bën me...

FOTO: Ky është Romeo Hasalla, u vra nga djali i xhaxhait për tokën, babai dhe dy vëllezërit e tij janë në spital të plagosur

Personi që shikoni në foto është 30 vjeçari Romeo Hasalla, i riu që u qëllua për vdekje me armë gjahu nga kushëriri i tij...

Vrasja për tokën në Lushnjë, Policia: Vëllezërit Hasalla plagosën xhaxhain dhe dy djemtë e tij, djalin e tretë e qëlluan për vdekje (FOTO)

Romeo Hasalla ka mbetur i vdekur mëngjesin e sotëm në Lushnjë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri, shkruan newsbomb.al. Të plagosur kanë...

1 i vrarë dhe 2 të plagosur për tokën në Lushnjë, kushëriri qëllon për vdekje kushëririn, plagos dhe dy të afërm të tjerë

Një i vrarër dhe dy të plagosur. Ky është bilanci i një sherri për tokën mes kushërinjve në Lushnjë, në fshatin Grunjas. Mësohet se...

Asteroidi sa piramida e Gizës, kalon SOT “pranë” Tokës, thotë Nasa

Një asteroid gjigant pritet të kalojë mbrëmjen e sotme pranë Tokës, bën me dije Agjencia Aeronautike Amerikane, NASA. Asteroidi “2008 GO20” është rreth 220 metra...

Shkencëtarët në ALARM, NASA: Toka po thith nxehtësi si asnjëherë më parë

Toka gjatë këtij viti po thith rrezatim diellor dy herë më shumë sesa 15 vjet më parë. Aktualisht Toka po merr më shumë energji...

Lajmet e fundit