Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

tob

100-vjetori i lindjes së Prenkë Jakovës, TOB koncert recital

TOB sjell në vëmendje Prenkë Jakovën në 100-vjetorin e tij të lindjes. TOB (Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit) vjen nesër më...

Çela: Pagat në Teatrin e Operës të mira! U habita kur i pashë

Drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, Zana Çela ishte e ftuar sot në emisionin “Tonight Ilva Tare”. Duke pranuar se...

“Zana, Zana vetëm Zana. Topin e ka Zana, penalltinë e gjuan Zana, në portë Zana”

Gazetari Bledi Mane ka reguar kundër zgjedhjes së Zana Çelës në postin e drejtoreshës së Teatrit të Operas dhe Baletit. Mane sulmon...

Mbyllet konkursi për kreun e TOB, ja cilët janë kandidatët

Ministria e Kulturës ka njoftuar mbylljen e konkursit për kreun e Teatrit të Operas dhe Baletit. Pas dorëheqjes së Ilir Kernit, gjashtë...

Ermonela Jaho reagon për dorëheqjen e Ilir Kernit nga TOB

Sopranoja shqiptare me famë botërore, Ermonela Jaho ka reaguar pas dorëheqjes së Ilir Kernit nga posti i drejtorit të Teatrit të Operas dhe Baletit....

Mirela Kumbaros nuk i intereson dorëheqja e drejtorit të TOB, ja për çfarë flet

Ilir Kerni është dorëhequr sot nga posti i drejtorit të Teatrit të Operas dhe Baletit për arsye se Ministria e Kulturës kishte akorduar një...

Tenori Agim Hushi shpërthen ndaj ministres Kumbaro: Kur ajo të largohet nga zyra, do jetë ditë e madhe për kulturën

Tenori Agim Hushi gjatë një interviste për gazetën “Shekulli”, ka shpërthyer ndaj ministres së Kulturës, Mirela Kumbaros, emërimin e të cilës në atë post...

E mrekullueshme, “Baresha” e Pagarushes në tingujt e violinës (Video)

Studiuesi Përplarim Kabo ka sjellë një copëz të mrekullueshme muzikore nga violinist virtuoz Shkëlzen Doli. Fragmenti muzikor i përket “Bareshës”...

Foto e Ditës/ Saimir Pirgu performon në Tiranë, mahnit publikun

Tirana nuk mund të mungonte në listën e kryeqyteteve të turit të tij botëror, për prezantimin e albumit të ri, “Il mio Canto”. Saimir...

Lajmet e fundit