Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

TKOB

Kroacia vlerëson balerinin shqiptar Ilir Kerni me Urdhrin e lartë “Nderi i Kombit”

Balerini i famshëm shqiptar Ilir Kerni është vlerësuar me Urdhrin e lartë të Nderit të Kombit në Kroaci. Lajmin e bën me dije bashkëshortja e...

Nuk mori pjesë në mbrëmjen gala në TKOB, flet Inva Mula: Edhe 99 vjeç s’shkoj si spektatore, aty nuk u fol për prindërit e...

Sopranoja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Inva Mula ka folur pak ditë pas mbrëmjes gala të hapjes së Teatrit Kombëtar të Operas dhe...

“TKOB i Rilindur”, Rama poston videon: Me padurim pres ngritjen e perdes së skenës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit, tashmë i rikosntruktuar. Përmes një postimi në “Facebook” Rama thekson se me...

’21 vite më parë nisi beteja për teatrin’, Rama poston foton si Ministër i Kulturës: Sa keq që yjet u shuan pa shijuar një...

Prishja e Tetarit Kombëtar është një temë e nxehtë për Shqipërinë në këto ditë pandemie, ndërsa protestat e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit kanë...

Teatër për Teatër, Rama sfidon protestuesit me video-live nga TKOB: Një shesh për një përshesh të radhës

Kryeministri Edi Rama ka sfiduar dhe provokuar protestuesit e mbledhur para gërmadhave të Teatrit Kombëtar duke hyrë live me ministren Elva Margariti në Teatrin...

Isida, balerina e mirënjohur kapërcen muret e karantinës, show spektakolar i TKOB për shqiptarët (VIDEO)

Balerina e mirënjohur e trupës së baletit të TKOB, Isida Mollaymeri, ka ‘thyer’ çdo izolim të karantinës përmes artit e spektaklit të saj. ...

“Zana, Zana vetëm Zana. Topin e ka Zana, penalltinë e gjuan Zana, në portë Zana”

Gazetari Bledi Mane ka reguar kundër zgjedhjes së Zana Çelës në postin e drejtoreshës së Teatrit të Operas dhe Baletit. Mane sulmon...

Mbyllet konkursi për kreun e TOB, ja cilët janë kandidatët

Ministria e Kulturës ka njoftuar mbylljen e konkursit për kreun e Teatrit të Operas dhe Baletit. Pas dorëheqjes së Ilir Kernit, gjashtë...

Aplikimet për postin e drejtorit të TKOB, Ministria shtyn afatin

Ministria e Kulturës ka shtyrë afatin e aplikimeve për për postin e drejtorit të përgjithshëm të Teatrit të Operas dhe Baletit. ...

Lajmet e fundit