Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Tirana

Sa bëjnë 2+(-2)? Qytetarët e Tiranës zhgënjejnë me përgjigjet e tyre (Video)

Të rinjtë shqiptarë janë analfabetë në matematikë. Sipas Bankës Botërore 60% e të rinjve shqiptarë nuk kanë njohuritë e duhura në shkencat ekzakte edhe...

Prishtina dhe Tirana dështojnë sërish, Serbia rikthen UNMIK-un

Një tjetër goditje për forcimin e njohjes ndërkombëtare të Kosovës është dhënë sot pasdite me rezolutën e miratuar në Asamblenë e Këshillit të Europës....

Kryeqytetasit ‘të etur’ për dëborë, ‘luftë’ për të arritur Dajtin (Video)

Ulja e temperaturave në të gjithë vendin solli me vete edhe rreshjet e dëborës, që në shumë zona ishin të parat e këtij dimri....

Qendra e Tiranës ka energji, OSHEE: Ekipet janë në terren, po riparojmë defektin

Disa zona të rëndësishme në kryeqytet kanë mbetur mbrëmjen e sotme pa energji elektrike. Shkak është bërë një defekt në transformatorin në nën stacionin...

“Ngrin” Shqipëria, në Tiranë temperatura zbret në -7 gradë, veriu në -17

Java e ardhshme do të jetë më e ftohta e këtij dimri, pasi i ftohti artik do të pushtojë të gjithë vendin. Rreshjet e...

Indrit Fortuzi i “zhytur” në kredi dhe overdraft, në 4 gjyqe me bankat

Por Fortuzi e kishte bërë rrugë marrjen kredive te banka Credins. Po në vitin 2014, por kësaj here në dhjetor është lidhur kontrata...

Erion Veliaj pa dorashka në INTV: Pas çdo pusete kam një ndërhyrje, Tirana pas 4 vitesh më e mira në Ballkan

Në një rrëfim krejt ndryshe, pa dorashka, është shfaqur kryebashkiaku Erion Veliaj në Zoom In, në INTV, duke hapur të parën intervistë në një...

Arkitekti kundër semaforëve të rinj në Tiranë: “Kinezeri” në mes të trashëgimisë europiane

Arkitekti Besnik Aliaj, njëkohësisht këshilltar i PD-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës është shprehur kundër semaforëve të rinj të vendosur në Tiranë, kryesisht përgjatë...

Tirana kantier në ndërtim, Daja premton Europën

Tirana vijon që prej 4 janarit përgatitjet në Durrës. Një minifazë përgatitore e mirëplanifikuar me plot 19 seanca brenda dy javësh me skuadrën që...

A është Shqipëria brenda rrezes së bombës me hidrogjen të Koresë së Veriut (Harta)

Koreja e Veriut pretendon se ka testuar së fundmi një nga bombat me fuqi të madhe shkatërruese, atë me hidrogjen. Shteti komunist...

Lajmet e fundit