Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Tirana

“Ngrin” Shqipëria, në Tiranë temperatura zbret në -7 gradë, veriu në -17

Java e ardhshme do të jetë më e ftohta e këtij dimri, pasi i ftohti artik do të pushtojë të gjithë vendin. Rreshjet e...

Indrit Fortuzi i “zhytur” në kredi dhe overdraft, në 4 gjyqe me bankat

Por Fortuzi e kishte bërë rrugë marrjen kredive te banka Credins. Po në vitin 2014, por kësaj here në dhjetor është lidhur kontrata...

Erion Veliaj pa dorashka në INTV: Pas çdo pusete kam një ndërhyrje, Tirana pas 4 vitesh më e mira në Ballkan

Në një rrëfim krejt ndryshe, pa dorashka, është shfaqur kryebashkiaku Erion Veliaj në Zoom In, në INTV, duke hapur të parën intervistë në një...

Arkitekti kundër semaforëve të rinj në Tiranë: “Kinezeri” në mes të trashëgimisë europiane

Arkitekti Besnik Aliaj, njëkohësisht këshilltar i PD-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës është shprehur kundër semaforëve të rinj të vendosur në Tiranë, kryesisht përgjatë...

Tirana kantier në ndërtim, Daja premton Europën

Tirana vijon që prej 4 janarit përgatitjet në Durrës. Një minifazë përgatitore e mirëplanifikuar me plot 19 seanca brenda dy javësh me skuadrën që...

A është Shqipëria brenda rrezes së bombës me hidrogjen të Koresë së Veriut (Harta)

Koreja e Veriut pretendon se ka testuar së fundmi një nga bombat me fuqi të madhe shkatërruese, atë me hidrogjen. Shteti komunist...

Miratohet rritja e çmimit të biletave, qytetarët do paguajnë 40 lekë për urbanin

Maxhoranca miraton buxhetin e Bashkisë së Tiranës Pas disa orë debatesh Këshilli Bashkiak ka miratuar buxhetin për Tiranën për vitin e ardhshëm. Këshilltarët...

Nata e vitit të ri, të rinjtë dynden në club-e, ja sa do të paguajnë

Tashmë është kthyer në traditë që të rinjtë shqiptarë dhe veçanërisht ata që jetojnë në Tiranë, natën e ndërrimit të viteve e kalojnë në...

Thaçin e shqetëson edhe një deklaratë e një politikani serb në Tiranë

Jo pak bujë bëri pak muaj më parë deklarata e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili kritikonte kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke...

Lajmet e fundit