Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Tirana

Tirana kampione e Shqipërisë, presidenti Halili mesazh për tifozët: Jeni gjaku dhe oksigjeni i kësaj familje

Tirana feston sot titullin e 26-të kampion në historinë e futbollit shqiptar. Klubi më i titulluar në Shqipëri arriti edhe këtë sezon të merrte...

Të gjitha rrugët të çojnë në Tiranë! Mediat fqinje jehonë finales: Tifozët vodhën thikat në restorantin italian, holandezë kaluan nga Mali i Zi të...

Mediat italiane janë hapur këtë të enjte me finalen e madhe të Conference League që u mbajt Tiranë. Ekipi i tyre, Roma arriti të...

PANIK te qytetarët në Tiranë, rrjedhje gazi nga një autobot që po furnizonte pikën e karburantit

Një autobot që po furnizonte me gaz një pikë karburanti në zonën e Kombinatit në Tiranë ka pësuar rrjedhje gazi mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka...

Presidenti Ilir Meta shkruan për Tiranën dhe thotë se nuk ka më asgjë nga ajo e 30 viteve më parë

Presidenti Ilir Meta shkruan për transformimin e Tiranës dhe thotë se kryeqytetit nuk i ka mbetur asgjë krahasuar me atë që ishte 30 vite...

E rëndë në Tiranë, 55 vjeçari bie në kontakt me rrymën elektrike, dërgohet me urgjencë në spital

Një 55 vjeçar ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në tarracën e banesës së tij në lagjen “5 Maji” në Tiranë. Policia bën me...

ABISSNET SUPERIORE/ Dinamo humb dhe zbret zyrtarisht një kategori më poshtë, Tirana kampione nuk fal as Vllazninë, Partizani me një “këmbë” në Europë

Ka përfunduar java e 34-t e Kategorisë Superiore, ku në fund janë dhënë disa verdikte shumë të rëndësishme. Dinamo ka humbur 2-1 në Kukës përballë...

Festivali i 4-t Ndërkombëtar/ Tirana në dy kohë portretizohet nga mjeshtrat e akuarelit në një pikturë gjigande

Kanë zgjedhur qendrën e Tiranës, para Muzeut Historik Kombëtar artistët e akuarelit që të realizojnë pikturen gjigande prej 15 metrash Peisazh urban, portrete dhe emocione...

KATEGORIA SUPERIORE/ Tirana zyrtarisht kampione e Shqipërisë, fiton derbin dhe siguron titullin e 26-të në histori

Tirana ka fituar 1-2 me Partizanin për javën e 33 të Superligës. Sfida e “Elbasan Arena” ka dhuruar emocione të forta, me bardheblutë që...

Si ndryshoi tregun blerja e aeroportit të Rinasit nga “Kastrati Group”, nga Tirana në Paris, Milano, Londër e Abu Dabi me 20 euro

Linja direkte low cost Wizz air ka “lëshuar në dysheme” çmimet e biletave të avionëve nga dhe/ drejt Tiranës menjëherë pas ndryshimit të pronësisë...

Tirana, që kam një jetë që e ëndërroj!

Nga Igli Gjelishti Ka gjasa që unë këtij djalit të mos i kem dëgjuar kurrë një këngë, qoftë edhe rastësisht në radio (se kam vite...

Lajmet e fundit