Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

Time

Berati në revistën prestigjioze amerikane, “Time” u sugjeron turistëve qytetin e një mbi një dritareve

Revista prestigjioze amerikane “Time”, i ka dedikuar një artikull qytetit të Beratit, duke e sugjeruar për turistët si një ndër vendet për t'u vizituar...

Zelensky në kopertinën e revistës “Time”, zgjidhet “Njeriu i Vitit”

Presidenti Volodymyr Zelensky është shpallur personi i vitit 2022 nga revista Time. “Time” jep çdo vit një çmimi vjetor nga redaktorët e revistës amerikane, dikujt...

Putini si Hitleri, gazetat dhe emisionet bien pre e kopertinës së rreme të revistës “Time”

Një numër i lartë lajmesh dhe raportimesh të rreme nga lufta në Ukrainë, kanë arritur të fusin në kurth agjenci mediatike brenda dhe jashtë...

‘Më i keqi i të gjitha kohërave’, Revista ‘Time’ i vë kryq vitit 2020, ‘X’ është përdorur vetëm në 4 raste

Botimi i ardhshëm i Revistës TIME ka një kopertinë me të cilën lehtë mund të lidhemi. Kopertina tregon vitin 2020 me...

Nuk do ta besoni kë ka zgjedhur si ‘Personin e Vitit’ revista e famshme TIME (Foto)

Revista e famshme amerikane Time ka zgjedhur si Personin e Vitit, aktivisten e njohur kundër ndryshimeve klimatike Greta Thunberg. Foto e...

Personi i Vitit nga TIME’s: Gazetarët e vrarë dhe të burgosur

Ish shefja e CNN hapi faqen e lajmeve në internet "Rappler" në vitin 2012 dhe ka raportuar në mënyrë kritike ndaj presidentit Filipine...

Trump dhe Putin ‘shkrihen’ në një person të vetëm në kopertinën e revistës Time

Për herë të dytë në pak muaj, revista e famshme Time ka zgjedhur një kopertinë provokative për presidentin amerikan Donald Trump. ...

Personazhi i Vitit në kopertinën e revistës ‘Time’, gratë që thyen heshtjen

Ashley Judd denoncoi ngacmimet seksuale të regjisorit Harvey Weinstein, Taylor Swif fitoi një çështje gjyqësore kundër një DJ, të cilin e akuzoi se...

Lajmet e fundit