Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Thumane

Lirimi i hoteleve ku strehohen të prekurit e tërmetit në Thumanë, PD letër qeverisë dhe Bashkisë së Krujës: Ja 4 kërkesat tona (DOKUMENTI)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, me anë të një letre i ka dërguar 4 kërkesa qeverisë në lidhje me strehimin e...

Meta dekoron Pacollin për kontributin e Thumanës: Shembull i solidaritetit kombëtar

Mirënjohje dhe vlerësim për kontributin humanitar të gjithë familjes Pacolli!” shkruan meta

BANESAT E DËMTUARA RËNDË/ Basha i prerë për mungesën e shkresave zyrtare: Kjo është kriminale! Në burg kush luan me jetët e qytetarëve (VIDEO)

“Në burg kush luan me jetët e qytetarëve. Të mos përsëritet tragjedia e Thumanës.” Është kjo deklarata e prerë që ka...

Vizita e Ramës në Thumanë, Bardhi: U kthye në vendin e krimit shtetëror, prokuroria të veprojë menjëherë

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, pas vizitës në Ramës në Thumanë ka deklaruar se kryeministri është rikthyer në vendin e krimit...

Sali Berisha bën akuzën e rëndë: Vdekjet në Thumanë janë vrasje shtetërore pa qëllim, disa mund të ishin gjallë

Ish-kryeministri Sali Berisha i quan “vrasje shtetërore” 22 viktimat e tërmetit nga shembja e pallateve në Thumanë. Berisha thotë se përgjegjësia...

“Mosveprim kriminal”, PD kërkon informacion nga qeveria për dy pallatet e shembura në Thumanë

Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e informacioneve për “mosveprim kriminal” lidhur me shembjen e dy pallateve në Thumanë nga tërmeti i 26 nëntorit. ...

E TURPSHME/ Uli flamurin shqiptar në gjysmështizë në nder të viktimave të tërmetit, GJOBITET nga autoritetet serbe

Policët shqiptarë me uniformën e shtetit serb, dukej se ndjeheni keq, mezi nxirnin fjalë të gjymtuara për arsyen e ardhjes në institucion. Zoti Mustafa...

Përcillen mes lotëve dhe dhimbjes dy familjet Cara dhe Greku, RAMA i bashkohet pikëllimit të të afërmve (10 VIKTIMA)

Kryeministri Rama dhe zv/kryeministri Erion Braçe i janë bashkuar ceremonisë mortore të varrimit të 10 viktimave të familjeve Cara dhe Greku, të cilët humbën...

E DHIMBSHME/ Nuk ndalet katastrofa, nxirret nga gërmadhat e pallatit një tjetër viktimë (BILANCI TRAGJIK SHKON NË 34)

Në pallatin ku u nxor trupi i 59-vjeçares Roza Meçja është nxjerrë dhe një person tjetër i pajetë. Forcat e...

Lajmet e fundit