Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Thumane

“Benzi” humb kontrollin dhe përplaset me barrierat anësore të rrugës në Thumanë, çifti niset me urgjencë në spital (Foto nga aksidenti)

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm pranë rrethrrotullimit të Thumanës. Bëhet me dije se një makinë tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe...

Rama publikon videon nga Thumana me banesat e rindërtuara pas tërmetit: Po merr formë përditë e më të plotë qyteza e bukur e Rilindjes

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur më pamje nga Thumana, ku po rindërtohen qyteti pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të...

Kryeministri Rama vizitë në Thumanë, inspekton pallatet e reja për banorët e prekur nga tërmeti: I keni qa, super (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka qenë mesditën e sotme në Thumanë, për të parë nga afër pallatet e reja që po ndërtohen për banorët e...

Ekonomi me banorët e Gramëz dhe Sukthit në Thumanë: Investimet duhet të përfundojnë, votoni për projektet e së ardhmes

Në vijim të takimeve elektorale për zgjedhjet e 25 prillit, numri 1 i listës së kandidatëve socialistë për qarkun e Durrësit, Milva Ekonomi, zhvilloi...

Banorët e Thumanës thyejnë karantinën, dalin për punë: Jemi pa bukë, s’kemi mundësi tjetër

Në Thumanë banorët nuk po e respektojnë karantinimin, pasi kanë dalë për të punuar. Ata shprehen se duhet të dalin të...

‘Ja, u lodh njëri, i futi kurrizin murit dhe fiku dritën’, Rama batuta me banorët e Thumanës: Zoti e bëri këtë punë, unë do...

Kryeministri Rama gjatë prezantimit të projektit të ndërtesave të reja që do të ndërtohen në Thumanë, ka marrë edhe pyetje nga banorët e pranishëm....

‘Falenderoj inxhinieren me flokë të bardhë që i hapi luftë mediave që përhapnin panik’, Rama nga Thumana: Do të keni shtëpi-vila, njësoj si milionerët

Kryeministri Rama ndodhet në Thumanë për të prezantuar projektin e shtëpive të reja që do të ndërtohen për të prekurit nga tërmeti i 26...

Pse s’ka ndërtime në Thumanë? Sulmi ndaj OJF-ve që mblodhën miliona euro, flet Ahmetaj: Goditje të pameritura

Ministri i ri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, ka folur sot lidhur me procesin e rindërtimit në zonat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit....

Lirimi i hoteleve ku strehohen të prekurit e tërmetit në Thumanë, PD letër qeverisë dhe Bashkisë së Krujës: Ja 4 kërkesat tona (DOKUMENTI)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, me anë të një letre i ka dërguar 4 kërkesa qeverisë në lidhje me strehimin e...

Meta dekoron Pacollin për kontributin e Thumanës: Shembull i solidaritetit kombëtar

Mirënjohje dhe vlerësim për kontributin humanitar të gjithë familjes Pacolli!” shkruan meta

Lajmet e fundit