Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Thumane

“Një ulli në majë të çisternës”, Rama publikon videon nga Thumana: Pak nga pak po ndizen dritat e banesave të familjeve…

Kryeministri Edi Rama pak më parë ka publikuar disa pamje nga Thumana, e cilia është rindërtuar pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Ajo që tërheq...

Nesër dy vite nga tërmeti i 26 nëntorit, Rama në Thumanë: Pas dy-tre ditësh nis shpërndarja e apartamenteve, janë pallate të standartit të lartë

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Thumanë ku është shprehur se pas dy tre ditësh do të fillojë shpërndarja...

Pacolli vjen në Thumanë dhe “i dorëzon” Ramës shtëpitë e ndërtuara nga fondacioni i tij: Banorët kanë tani një ambient me ndërtesa moderne

Politikani dhe sipërmarrësi kosovar Behgjet Pacolli ka mbëritur sot në Thumanë, së bashku me kryeministrin Edi Rama, ku i ka dorëzuar banesat e reja...

Përfundon lagjia e re në Thumanë e financuar nga Behgjet Pacolli: Më 24 nëntor dorëzohen shtëpitë për familjet e prekura nga tërmeti

Politikani dhe biznesmeni nga Kosova Behgjet Pacolli, njofton se më më 24  nëntor do të dorëzohen shtëpitë për familjet e prekura nga tërmeti në...

Elvis Naçi publikon pamjet, drejt fundit 155 shtëpi në Thumanë

Bamirësi Elvis Naçi ka publikuar pamje nga Thumana, nga shtëpitë e rindërtuar pas tërmetit të  26 nëntorit 2019. Ai ka publikuar një pamje nga shtëpitë...

“Puna kolosale flet vetë”, Rama e nis ditën me pamje nga kantieri i Thumanës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga kantieri në qytetin e Thumanës. Në foto shihen shtëpitë dhe pallatet e rindërtuar, pas tërmetit...

Rama e nis ditën me pamje nga Thumana: 278 apartamente në 14 pallate dhe 155 banesa individuale në shërbim të qytetarëve (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me kantierin në qytetin e Thumanës. Qyteti që po rindërtohet pas tërmetit tragjik të 26...

FOTO/ Mjeti përplaset me trafik-ndarësen, plagoset shoferi kosovar në Thumanë

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Thumanë-Fushë Krujë. Mësohet se një mjet, duke devijuar në rrugë është përplasur me trafik-ndarësen dhe...

“Po kthehet në një qytezë fantastike”, ministri Ahmetaj në Thumanë, zbulon investimet e shtetit dhe çfarë po ndërtohet nga Behgjet Pacolli dhe Elvis Naçi

Ministri i Shtetit për Rindërtim Arben Ahmetaj inspektoi sot ecurinë e punimeve në qytezën e re që po ndërtohet në Thumanë. Zona e re është...

Qendra e tragjedisë prej tërmetit, shikoni si duket sot lagja e ndërtuar nga Behgjet Pacolli

Ndonëse ka kaluar mbi një vit nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të vitit 2019, procesi i rindërtimit në zonat e prekura ende vazhdon. Politikani...

Lajmet e fundit