Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Thumane

Digjet kamionçina në aksin Thumanë-Fushë Krujë, krijohet trafik kilometrik

Një kamionçinë është djegur ditën e sotme në aksin Thumanë – Fushë Krujë. Bëhet me dije se kamionçina ishte e mbushur me bazë ushqimore për...

Autostrada Thumanë-Fier, banori i Bërxullës përlotet gjatë protestës: Nga ky projekt preken 22 banesa, ku të shkojmë ne

Veç asaj në Elbasan për rritjen e çmimit të karburantit, një tjetër protestë është duke u zhvilluar në Tiranë. Në protestë janë ngritur banorët e...

Ekzekutohet në Itali Elson Kalaveri, i riu nga Thumana që plagosi fqinjin brenda Komisariatit në 2014

Elson Kalaveri, një 32 vjeçar nga Thumana, është ekzekutuar me armë zjarri në Itali. Mediat në vendin fqinj kanë publikuar dhe pamjet e makinës...

“Çdo tullë këtu e ka një emër”, Rama në ndarjen e 155 shtëpive në Thumanë: Mezi e kam pritur këtë moment

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në një ceremoni të organizuar për shpërndarjen e 155 banesave në Thumanë, për familjet e prekura nga...

Aktori Mirush Kabashi s’i mban mend emrin, batuta me kryebashkiakun: Rëndësi ka ta mbajë mend kryeministri

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga imami Elvis Naçi dhe aktori i njohur Mirush Kabashi kanë marrë pjesë sot në një event në Thumanë,...

10 sera me drogë në Thumanë, Policia zbardh operacionin: Dy të arrestuar dhe një në kërkim, sekuestrohen qindra rrënjë hashash (EMRAT)

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pas një operacioni antidrogë në zonën e Fushë-Krujës. Klisman...

Aksident me vdekje në Thumanë, makina përplas këmbësorin

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Mamurras-Fushë Krujë pranë Thumanës. Bëhet me dije se një makinë ka përplasur për një...

Humb kontrollin e mjetit dhe përplaset me trafikndarësen, dërgohet me urgjencë në spital 36-vjeçari në Thumanë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Thumanë, ku ka mbetur i plagosur një person. Bëhet me dije se shtetasi SH.K 36...

Dorëzohen disa banesa në Thumanë, Rama s’i kursen batutat: Kujdesni bravat s’dihet çfarë ndodh pas disa vitesh, mund t’i ndërroni ngjyra

Disa shtëpi të reja u janë dorëzuar banorëve në Thumanë, të cilët mbetën pa shtëpi, pas tërmetit të 26 nëntorit të 2019. Rama mbajti fjalën...

“Një ulli në majë të çisternës”, Rama publikon videon nga Thumana: Pak nga pak po ndizen dritat e banesave të familjeve…

Kryeministri Edi Rama pak më parë ka publikuar disa pamje nga Thumana, e cilia është rindërtuar pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Ajo që tërheq...


Lajmet e fundit