Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

thirrje

SHBA me gjuhë të ashpër ndaj Kosovës, thirrje Kurtit: Dënojmë fuqishëm veprimet tuaja, merrni menjëherë masa

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka reaguar për ngjarjet e ndodhura ditën e sotme në veri të Kosovës. Përmes një postimi në “Tëitter”, Blinken...

Dy sekserët në Himarë kërcënojnë shqiptarët në Greqi, Rama: Pas 14 Majit do të merrem me ju, emigrantët të mos frikësohen se jam avokati...

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka mbyllur sot fushatën elektorale në Tiranë ku dhe ka patur dhe një thirrje për të gjithë emigrantët. Gjatë...

Integrimi i Ballkanit Perëndimor, Olaf Scholz thirrje BE-së: Koha që Europa të mbajë premtimet

Kancelari Gjerman, Olaf Scholz ka bërë thirrje për një Bashkim Europian të zgjeruar dhe të reformuar që ëstë më gjeopilitik në pikpamje dhe veprime. Fjalimi...

Ambasadorja e SHBA-së në OKB, thirrje për zbatimin e shpejtë të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara, Linda Thomas-Greenfield, vlerësoi të martën në Nju Jork marrëveshjen “historike, ligjërisht të detyrueshme të normalizimit”...

Në Holandë dëgjohen thirrjet “Kosova është Serbi”, gjest i shëmtuar në elitën e futbollit

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur në Holandë teksa në ndeshjen Twente Sparta Rotterdam në kampionatin elitar Eredivisie, spektakli i goleadës u shoqërua me skandale. Përveç...

Moti i keq do prekë vendin, Peleshi thirrje krerëve të bashkive: Priten reshje me intensitet, të monitorohet situata

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi në një prononcim për media ka paralajmëruar që prej ditës së sotme priten reshje të dendura shiu me intensitet...

Berisha i bën thirrje DASH: Të hetohen aferat dhe pronat e ambasdores Kim në Shqipëri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur konferencën e përjavëshme me gazetarët , ku i është përgjigjur disa pyetjeve. Berisha edhe një herë hodhi akuza ndaj ambasdores...

Berisha nga Kukësi thirrje emigrantëve: Kthehuni të Atdhe të votoni për ndryshimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot kandidatin e tij për bashkinë e Kukësit për zgjedhjet lokale të 14 majit, Admir Sinamati Gjatë fjalës së tij...

“Në 2021 pati blerje votash, presion, keqpërdorim i burimeve shtetërore”, ambasada amerikane thirrje qeverisë dhe partive pë 14 Majin: Zbatoni rekomandimet e ODIHR

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka bërë thirrje të gjitha partive politike dhe institucioneve të sigurohen që zgjedhjet e 14 Majit të zhvillohen në...

Berisha thirrje qytetarëve: Në 14 maj votoni ndryshimin për t’i thënë ndal shpopullimit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar mbrëmjen e sotme kandidatin për Bashkinë e Rrogozhinës, Shkëlqim Hoxha. Gjatë fjalës së tij Berisha tha se sot Shqipëria ndodhet...

Lajmet e fundit