Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

Theth

Zbardhet Thethi, Rama publikon VIDEON: Kemi ndërhyrë me borëpastruese, ja si është situata

Ditën e sotme në Theth ka rënë bora e parë për këtë vit. Së fundmi, kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në “Facebook”, ka...

Austriakët vijnë në Theth, trajnojnë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt për të ndihmuar turistët që bllokohen në Alpe

Punonjësit e Policisë të FNSH Tiranë, Fier dhe Shkodër janë trajnuar nga homologët austriakë prej një jave, me qëllim krijimin e skuadrave të dedikuara...

Përmbytjet në Theth bllokojnë disa rrugë dhe shembin urën, izolohen banorët

Disa akse rrugore raportohet se janë përmbytur si pasojë e rreshjeve të dendura të shiut gjatë ditës së sotme. Mësohet se kalimi drejt Nderlysës është...

Mbeti i bllokuar mes shkëmbinjve, turisti spanjoll shpëtohet nga banorët e Thethit

Një turist spanjoll është shpëtuar sot nga banorët e Thethit, pasi kishte mbetur i bllokuar mes shkëmbinjve. Ai kishte humbur kontaktet prej mëngjesit të sotëm,...

Panik në Theth, merr flakë dhe shkrumbohet bujtina 3-katëshe (Video)

Një bujtinë është përfshirë nga flakët në fshatin turistik të Thethit. Zjarri dyshohet se ka rënë fillimisht në katin e tretë të bujtinës, duke e...

“Stop aventurave”, Skënder Brataj nxjerr pamjet, momenti kur shpëtohen tre turistët çekë të bllokuar në Theth

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka publikuar pamje nga operacioni, nga i cili u shpëtuan tre turistë çekë që ishin bllokuar në një...

Të bllokuar prej disa orësh, shpëtohen tre turistët çekë në Theth

Tre turistët çekë janë shpëtuar pasi kishin mbetur të bllokuar për disa orë në një zonë të thepisur malore mes Thethit dhe Valbonës. Turistët bënë...

Ishin duke eksplorurar zonën, bllokohen tre turistë çekë në kufirin mes Thethit dhe Valbonës

Tre turistë janë çek janë mbllokuar bllokuar në kufirin mes Thethit dhe Valbonës. Shërbimet e Policisë të Komisariatit Tropojë, së bashku me ekipin mjekësor, janë...

Gjykata dënon me burg përjetë Sokol Mjacajn, vrau dy turistët çekë në Theth

Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit, pranë Thethit, është dënuar me burgim të përjetshëm. Ai ka pranuar...

Gjenden 2 turistët gjermanë që ranë në greminë në Theth, njëri ka humbur jetën, helikopteri po tenton të marrë vajzën e mbijetuar

Janë gjetur dy turistët gjermanë që ranë në një greminë në Theth mesditën e sotme. Bëhet me dije se njëri prej tyre (mashkull) ka...


Lajmet e fundit