Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

The Guardian

“Kryeministri që kërkon t’i shpëtojë mallkimit të historisë”, ‘The Guardian’ për Ramën: Përballet me dy probleme madhore

Prestigjozia britanike “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës politike në Shqipëri, protestave opozitare dhe sfidës së kryeministrit Edi Rama për ta çuar...

GAZETARI i ‘THE GUARDIAN’ futet brenda VILËS së ENVER HOXHËS në Ish-Bllok! Nga pishina në bodrum, te tuneli i nëndheshëm… si duket sot shtëpia...

"Një vend i mrekullueshëm, edhe pse i frikshëm për t’u vizituar. Tirana është një vend interesant. Disa tregime nga Shqipëria vijnë së shpejti." ...

THE GUARDIAN: MBRETËRIT E KOKAINËS, “mafia shqiptare” si arriti të marrë tregun e Britanisë së Madhe

The Guardian shkruan në numrin e sotëm të saj se Mbretërit e Kokainës në Angli janë pikërisht gangsterët shqiptarë. “Mbretërit...

The Guardian / Shkëmbimi i kufijve Kosovë-Serbi është pastrimi etnik me një emër tjetër

Nga Agron Bajrami   Shkëmbimi i territoreve mund te lehtësojë rrugën e tyre në BE, por shtetet etnikisht homogjene janë një...

‘The Guardian’ artikull kushtuar Shqipërisë, ja çfarë shkruan

Ditën e sotme Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me postimin e një artikulli të prestigjozes angleze “The Guardian”. Në...

The Guardian: Shqipëria dhe Kosova, një xhep i mrekullueshëm i Europës (Foto)

Janë të këndshme kujtimet që të mbeten nga një udhëtim si ky. Horizonte të forta dhe shpatet e pyllëzuara.Djathi i deleve për mëngjes....

Lajmet e fundit