Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

The Guardian

Reportazhi i “The Guardian”: Varfëria, nxit dëshirën për të ikur nga Shqipëria

Emigrantët e paligjshëm shqiptarë në Britaninë e Madhe kanë qenë në qendër të vëmendjes në Mbretërinë e bashkuar dhe Shqipëri gjatë ditëve të fundit,...

The Guardian publikon e-mailin e Gledis Nanos: Biseda sekrete e tij me ambasadorin britanik për trafikun e kokainës dhe emigrantët

Edhe gazeta e mirënjohur The Guardian ka publikuar të dhëna të rrjedhura nga hakerimi i e-maileve të ish-drejtorit të përgjithshëm të policisë, Gledis Nano,...

Britanikja “The Guardian” shkrim për Shqipërinë: Një ndërtesë me pamjen e Skënderbeut do ndërtohet në qendër të Tiranës

"Një ndërtesë me profil aquiline (zakonisht forma e hundës) të një luftëtari të shekullit të 15-të është propozimi më i fundit nga MVRDV për...

Mes 40 plazheve më të bukura të Europës sipas The Guardian, edhe një nga Shqipëria! Ja cili është

Nga brigjet flamingo-rozë deri te brigjet e egra, media e prestigjoze “The Guardian” ka zgjedhur disa nga vendet më të mira për të qëndruar...

Turistët britanikë “të marrosur” pas Shqipërisë, prestigjozja “The Guardian”: Perlë e pazbuluar mesdhetare, ofron pak nga gjithçka për këdo!

Media prestigjoze "The Guardian" i kushton një artikull Shqipërisë, si një nga destinacionet kryesore që britanikët po zgjedhin për të kaluar pushimet. "Vendi do...

Çfarë po ndodh? Faqet e mediave ndërkombëtare dalin jashtë funksionit

Agjencitë e lajmeve më të mëdha ndërkombëtarë kanë rënë. The Guardian, Financial Times, News York Times, CNN aktualisht nuk po funksionojnë dhe shfaqin mesazhin...

“Në zonat e kuqe shënohet rritje”, ekspertët paralajmërojnë: Mbretëria e Bashkuar mund të jetë duke përjetuar valën e tretë të Covid-19

Ekspertët kanë paralajmëruar se një valë e tretë e Covid-19 mund të jetë tashmë duke u zhvilluar në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa infeksionet vazhdojnë...

Foto e faljes së Namazit te sheshi “Skënderbej” përfundon në ‘The Guardian’

Media e njohur britanike, ‘The Guardian” ka publikuar sot një kolazh fotosh, nga vende të ndryshme të botës, gjatë faljes së Namazit të Fitër...

The Guardian: Albin Kurti akuzon të dërguarin e Trump për nxitje dhe ndërhyrje në votimin për rrëzimin e qeverisë

Albin Kurti pretendon se Richard Grenell është i përfshirë në nxitjen e votimeve që rrëzuan qeverinë. Kryeministri i përkohshëm i Kosovës,...

“Kryeministri që kërkon t’i shpëtojë mallkimit të historisë”, ‘The Guardian’ për Ramën: Përballet me dy probleme madhore

Prestigjozia britanike “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës politike në Shqipëri, protestave opozitare dhe sfidës së kryeministrit Edi Rama për ta çuar...


Lajmet e fundit