Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

thaci

Zhvillohet seanca e 5-të në Hagë, avokati i Thaçit dhe Veselit kritika të ashpra: Po i mbani në burg, ndërkohë që Prokuroria s’është gati

Ditën e sotme po zhvillohet seanca e 5-të në Hagë për ish-krerët e UÇK-së. Pierre Richard Prosper, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Thaçi dhe Veseli në Hagë se mbrojtën popullin e tyre, ndërsa i arratisuri  nga dënimi për krimin në Kosovë, i punësuar në Ushtrinë Serbe?

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ish-kreu i PDK, Kadri Veseli dhe 9 ish-luftëtarë të tjerë të UÇK-së akuzohen nga Gjykata Speciale e Hagës për...

Konfirmimi i aktakuzave/ Thaçi, Veseli dhe Selimi dërgohen në dhomat e Paraburgimit në Hagë (DEKLARATA E PLOTË)

Pas arretimeve të Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe Jakup Krasniqit, Ghjykata Speciale ka lëshuar një komunikatë për media. Në komunikatën zyrtare...

Video: Hashim Thaçi i dorëzohet autoriteteve të Gjykatës Speciale

Ish-komandanti suprem i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi i është dorëzuar autoriteteve të Gjykatës Speciale. Vetëm pak minuta më parë...

Pas Hotit, Basha takim miqësor me Thaçin, heq maskën pasi vërshuan kritikat se e kishte vendosur gabim (DETAJE-FOTO)

Kreu i PD Lulzim Basha pas takimit me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti ka takuar presidentin Hashim Thaçi, por në këtë takim ka vendosur...

Gjyqi i Hashim Thaçit në Hagë, ja kush do të jetë avokati mbrojtës i Presidentit të Kosovës

Pas aktakuzës së Prokurorisë Speciale të Hagës ndaj Presidnetit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli, ditën e hënë do të...

Ish-këshilltari i Trump lëshon ‘bombën’: Shkëmbimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton ka folur për çështjen e marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës. Ai...

Rama dhe Cakaj në Kosovë takim me Vjosa Osmanin, të vetmit që nuk kanë vënë maskë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama sot ka qenë në Kosovë ku ka takuar disa zyrtarë, mes tyre edhe kryeparlamentaren Vjosa Osmani, në ambientet e Kuvendit. ...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, reagon për herë të parë Vuçiç: E dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme, të tregohemi të përmbajtur

Pas aktakuzës së paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë...

PRISHET TAKIMI I SHBA/ Bisedimet Serbi – Kosovë nuk bëhen, pas presidentit dhe kryeministri anulon vizitën në SHBA, shkak kërkesa e Hagës për Thaçin...

"Ujërat" në Kosovë janë "trazuar" sërish.  Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli dhe disa...

Lajmet e fundit