Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Teuta

KUALIFIKIM HISTORIK/ Teuta bën MREKULLINË, vijon ëndrrën europiane (VIDEO)

Teuta bën mrekullinë dhe vijon ëndrrën europiane! Skuadra durrsake përmbysi disavantazhin 2-0 të regjistruar në stadiumin “Niko Dovana”, duke fituar 3-0 përballë Inter Eskaldes dhe...

CONFERENCE LEAGUE/ Laçi mban lart krenarinë shqiptare në Europë, Teuta turpërohet nga një ekip amator, humbje edhe për Partizanin e Vllazninë

Ditë zhgënjyese për ekipet shqiptare që marrin pjesë në turin e dytë të Conference League, pasi vetëm Laçi ka arritur të marrë rezultat pozitiv...

Champions League shumë e vështirë për TEUTËN, kampionët shpartallohen në shtëpi

Teuta ka zhgënjyer në sfidën e parë të turit të parë kualifikues në Champions League, pasi është mposhtur me rezultatin 0-4 ndaj Sherif Tiraspol...

UEFA hedh shortin, TEUTA mëson kundërshtarin në Champions nëse kalon Sheriff Tiraspol, me fat durrsakët

UEFA hodhi shortin për turin e dytë të Champions League. Në Nyon të Zvicrës, Teuta kampione e Shqipërisë mësoi se në rast kualifikimi ndaj...

“Mbretëresha” e futbollit shqiptar njeh rivalët në Champions League, përballet me kampionët e Moldavisë

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për fazën e parë të kualifikueseve të Champions League. Teuta kampione e Shqipërisë ka gjetur Sheriff...

27 vitje pritje dhe golavarazh më të mirë se Vllaznia, TEUTA kampione e Kategorisë Superiore

Teuta e Durrësit ka fituar sot me rezultatin e thellë 6-1 ndaj Apolonisë duke marrë kështu zyrtarisht titullin kampion pas 27 vitesh pritje. Një...

DRAMË në “Air Albania”, Partizani humbet ndaj Vllaznisë dhe i largohet titullit, kampionati mund të vendoset nga golavarazhi në javën e fundit

Java e parafundit e Kategorisë Superiore ka dhuruar spektakël pafund, pasi rezultatet kanë qenë vërtet befasuese.Partizani që dukej se ishte më afër se kurrë...

SUPERLIGA SHQIPTARE/ SUPER PARTIZANI fiton në Durrës dhe merr kryesimin, Tirana ngelet jashtë Europës, 4 ekipe në garë për titullin

Ka përfunduar java e 34-t e Kategorisë Superiore, ku Partizani ka marrë një fitore të madhe në Durrës, duke mposhtur me rezultatin minimal 0-1...

KATEGORIA SUPERIORE/ Partizani – Tirana ndahen në paqe, Teuta fiton dhe i afrohet titullit, garë mes tre ekipeve për një vend në Kupat e...

Ka përfunduar java e 33-të e Kategorisë Superiore, ku kryendeshja e kësaj jave ishte derbi Partizani – Tirana e luajtur në “Air Albania” që...

Nuk ka më MREKULLI nga ekipet shqiptare, Kukësi, Teuta dhe Laçi ‘lajnë duart’ me Europën

27 gushti ishte një ditë e shënuar për futbollin shqiptar, pasi Kukësi, Teuta dhe Laçi arritën të kualifikoheshin në turin e dytë të fazës...

Lajmet e fundit