Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

tetove

E rëndë, Covid-19 i merr jetën 16- vjeçares nga Tetova

Një 16-vjeçare nga Tetova ka ndërruar jetë në Klinikën Infektive në Shkup si pasojë e infektimit me Covid-19. Ajo ishte shtruar prej ditësh në Spitalin...

Prindërit e shpëtuan nga flakët, 20-vjeçarja që humbi jetën në spitalin Covid ishte me aftësi të kufizuara

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me rastin e 20-vjeçares e cila mbrëmjen e djeshme u tha se kishte humbur jetën...

“Brenda spitalit vdiq dhe shoqja ime bashkë me të ëmën”, këngëtarja e njohur rrëfen tmerrin në Tetovë: Jam duke u dridhur…

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ka tronditur Tetovën, ku si pasojë e flakëve të zjarrit humbën jetën 14 persona dhe shumë të...

Spitali Covid në Tetovë kishte probleme kur u hap, Qeveria dha 3.6 milionë euro: Tenderin e fitoi “i besuari” i kryeministrit Zoran Zaev

14 është numri i viktimave nga tragjedia që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tetovë, në një spital modular për Covid-19. Këto objekte ndërtohen...

Tragjedia në Tetovë, Qeveria maqedonase shpall 3 ditë zie në të gjithë vendin në nder të viktimave

Në një mbledhje urgjente të mbajtur ditën e sotme Qerveria maqedonase ka vendosur që vendi do të jetë në 3 ditë zi për zjarrin...

Mos pyetni si u kall spitali i Tetovës – atë e kallëm të gjithë ne!

Nga Kim Mehmeti Ka raste kur fjalët nuk kanë asnjë kuptim, kur dhembja shkon përtej dhembjes dhe kur duhet t’i dorëzohemi asaj e ta ndjejmë...

Tetova shpall 3 ditë zie për zjarrin në spitalin Covid, familjet e prekura do ndihmohen nga fondi i Komunës

Kryekomunarja e Tetovës Teuta Arifi, ka lajmëruar në një deklaratë zyrtare se qyteti do të jetë 3 ditë në zi për zjarrin që ra...

Ministrja Manastirliu telefonon homologun maqedonas: E sigurova për gatishmërinë tonë, për t’i ndihmuar në këtë moment të vështirë

Ministrja e Shëndetëisë Ogerta Manastirliu, thotë se ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e saj maqedonas Venko Filipçe. Shefja e shëndetësisë shqiptare i...

Zjarri në spitalin Covid në Tetovë, njoftim zyrtar për ngjarjen: Deri më tani kanë humbur jetën 14 persona, s’ka viktima nga stafi mjeksor

14 persona kanë humbur jetën deri më tani në Tetovë pas zjarrit tragjik që ra në një nga spitalet Covid. Në një njoftim zyrtar thuhet...

“Dhimbja juaj është dhimbja jonë”, ministrja Xhaçka mesazh ngushëllimi për viktimat e Tetovës

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, reagon për ngjarjen e rëndë që u regjistrua mbrëmjen e djeshme në Tetovë, ku nga zjarri që shpërtheu në...

Lajmet e fundit