Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

testi i matures

Skandali: Publikohet në Facebook i gjithë provimi i Letërsisë për Maturën

Vetëm 10 minuta pas nisjes së testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë për maturën, të gjitha pyetjet kanë përfunduar të publikuara në rrjetet sociale. Testi...

Edhe në Egjipt dalin pyetjet e testit të maturës, shpërthejnë protestat për dorëheqjen e ministrit

Mijëra studentë kanë mbushur rrugët e Kairos në ditën e dytë të protestave masive duke kërkuar dorëheqjen e ministrit të Arsimit, El-Helaly El-Sherbiny. ...

Dyshime për publikimin e testit të maturës, Malaj: U tentua të prishej procesi, do ketë ndjekje penale

Bruime nga ministria e Arsimit dhe Sportit kanë konfirmuar fillimisht skandalin e publikimit në media të testit të matematikës së maturës shtetërore. Bëhet fjalë...

Dikush ka publikuar të gjitha pyetjet e provimit të maturës në Facebook (Foto)

Një person ka arritur të sigurojë pyetjet e provimit të maturës që u mbajt ditën e djeshme në Kosovë, dhe i ka publikuar të...

Lajmet e fundit