Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

Tesla

Elon Musk ndryshon mendje: Automjetet e markës Tesla mund t’i blini edhe me Bitcoin

Ceo i Teslas, Elon Musk ka thënë së fundmi se kompania e tij ka shumë mundësi që të fillojë të pranojë përsëri Bitcoinin për...

Tesla e Elon Musk tërheq 6.000 makina nga tregu, kanë bulona të liruara

Tesla po tërheq gati 6,000 automjete të shitura në SHBA sepse bulonat e ferrotave të frenave mund të jenë të lirshme, me potencialin për...

Gazetari habitet nga makina që lëviz Agron Shehaj: Erdhi në studio jo me Range apo Mercedes, por zbriti nga një…

Gazetari Sokol Balla është surprizuar këtë pasdite nga makina me të cilën lëviz kandidati për kryetar i PD-së, Agron Shehaj. Në një shënim në...

Sfida e fundit e Erdoganit, prodhimi makinës elektrike turke ‘Togg’

Makina e parë elektrike e prodhuar nga Turqia në bashkëpunimi me kompaninë Tesla të Elon Musk u lançua këto ditë në Ankara. ...

Miliarderi amerikan Elon Muks premton investim edhe në Shqipëri, ja për se bëhet fjalë

Miliarderi amerikan Elon Musk, shef ekzekutiv i kompanisë së makinave elektrike Tesla premton ndertimin e stacioneve për karikimin shpejtë të makinave, të njohur si...

Habit miliarderi i famshëm, tymos kanabis dhe pi uiski ‘live’ në emision

Miliarderi i famshëm amerikan Elon Musk duket se po kalon një vit të pazakontë. Pas problemeve ekonomike me një prej kompanive...

Elon Musk takon Erdoganin, bashkëpunim për lëshimin e satelitëve në hapësirë

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është takuar me shefin ekzekutiv të “Tesla” dhe “SpaceX”, miliarderin Elon Musk.   Në qendër të...

Strategjia e BMW, deri në 2025-ën vjen me 25 modele elektrike

Pronari i kompanisë së automjeteve luksoze BMW paraqiti sot strategjinë e zhvillimit të sektorit elektrik, duke njoftuar prodhimin e 25 modeleve elektrike deri në...

Franca do ndalojë të gjitha makinat me naftë dhe benzinë

Ministri francez i Mjedisit ka shpalosur sot planin afatgjatë për përmbushjen e Marrëveshjes së Parisit, ku parashikohet edhe ndalimi i të gjitha makinave me...

Elon Musk i bashkohet grupit të këshilltarëve të Donald Trump

Sipërmarrësi miliarder Elon Musk, shef ekzekutiv i Tesla dhe SpaceX, i është bashkuar grupit të këshillëtarëve të presidentit të zgjedhur amerikan Donald Trump. ...

Lajmet e fundit