Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

terrorizem

Berisha “injoron” akuzat e DASH: Kjo nuk është më e rënda, ju tregoj se çfarë ndodhi në vitin 1994

Ish-kryeministri Sali Berisha ka “injoruar” akuzat e Departamentit Amerikan të Shtetit, pasi u shpreh se këto nuk janë akuzat më të rënda që i...

HISTORI TRAGJIKE në Vienë, Spahiu: E pa imagjinueshme, të gjitha palët shqiptare

Kreshnik Spahiu ka komentuar tragjedinë e ndodhur në Vjenë, ku një terrorist vrau 5 persona dhe plagosi 17 të tjerë. Përmes...

Shokon ish-kryeministri me deklaratën: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-Kryeministri i Malajzisë ka shokuar me deklaratën e tij se myslimanët ‘kanë të drejtë të vrasin miliona francezë’. Një deklaratë e...

I dënuar për terrorizëm dhe prej një jave në grevë urie, Genci Balla transferohet në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e burgut të...

Genci Balla, i dënuar për rekrutimin e besimtarëve për qëllime terroriste dhe i vendosur në regjimin "41 bis" është transportuar me urgjncë për në...

Italia e kërkon për terrorizëm, Bardhyl HOXHA shkon në polici: Lëviz lirshëm në Francë, do të nis procedurat nga e hëna

Njëri prej të kërkuarëve për terrorizëm në Itali Bardhyl Hoxha u shpreh sërish ditën e djeshme në lidhje me lajmet e përhapura se ai,...

Kërkohet nga Italia për terrorizëm, përgjigjet publikisht Bardhyl HOXHA: Jetoj prej 18 vitesh në Francë, gati të përballem (DEKLARATA)

Shtetasi shqiptar Bardhyl Hoxha, i cili pretendohet nga mediat italiane se po planifikon të ekzekutojë një atentat terrorist, hodhi poshtë këtë lajm. ...

Celula terroriste që do godiste në Ditën e Novruzit, trondit përfaqësuesi i muxhahedinëve: Do të kryenin atenat me makinë-bombë

Celula terroriste PEYMAN do të godiste kampin ‘’Ashraf 3’’ në Tiranë nëpërmjet një atentati me makinë-bombë. Kështu pretendon përfaqësuesi i grupit...

Ditë e zezë për Afganistatin, vdesin 62 veta në një xhami

62 afganë kanë vdekur ditën e sotme dhe 100 të tjerë janë plagosur pas një serie shpërthimesh në lindje të vendit.   ...

Rikthehet terrori i ISIS-it, vdesin 63 veta në një dasmë në Afganistan

Shteti Islamik mori përgjegjësinë e atentatit brutal të shtunën e kaluar, ku shpërthimi i një bombe shkaktoi 63 të vdekur dhe 180 të plagosur...

Arabia Saudite ekzekuton 37 të dënuar për terrorizëm

Arabia Saudite ka ekzekutuar 37 të burgosur për shkak të lidhjeve me terrorizmin, njoftoi ministria e Brendshme.   Trupat e dy...

Lajmet e fundit