Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

terneti i 26 nentorit

Dy vite nga tërmeti tragjik, kryebashkiakja e Durrësit bën bilancin: Janë ndërtuar 214 ndërtesa individuale dhe janë riparuar 405 pallate

Nesër 26 nëntor, bëhen 2 vite nga tërmeti tragjik që shkaktoi 51 viktima, disa të plagosur dhe qindra ndërtesa të shembura. Kryetarja e Bashkisë së...

Drejt përfundimit! Rama publikon videon; s’do ta besoni si duket lagjia e re në Laç pas rindërtimit

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur me pamje nga shtëpitë dhe pallatet e rindërtuara në Laç, pas tërmetit tragjik të 26...


Lajmet e fundit