Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

termeti

“Nuk mund të fle vetëm”, Kiara Tito rrëfen momentin më të vështirë: Nuk dua ta kujtoj…

Moderatorja e njohur shqiptare, Kiara Tito si rrallë herë ka bërë një rrëfim për jetën e saj private. Duke marrë parasysh natyrën e saj...

Shembja e pallatit të dëmtuar nga tërmeti në Kombinat, Meta thirrje Bashkisë dhe Qeverisë: Banorët nuk janë njoftuar, s’e dinë çfarë fati i pret

Presidenti Ilir Meta reagon për nisjen e procesit për shembjen e një pallati 5 katësh në zonën e Kombinatit, për shkak se është dëmtuar...

Bashkia e Tiranës nis riparimin e 288 pallateve të dëmtuara lehtë nga tërmeti, përfshin edhe sistemimin e hapësirave të përbashkëta

Pallatet që kanë pësuar dëme të lehta nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019 në kryeqytet po riparohen nga Bashkia e Tiranës. Aktualisht, në të...

Rama publikon videon nga Thumana me banesat e rindërtuara pas tërmetit: Po merr formë përditë e më të plotë qyteza e bukur e Rilindjes

Kryeminsitri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur më pamje nga Thumana, ku po rindërtohen qyteti pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të...

Bashkia e Durrësit i përgjigjet Bylykbashit: Dhënia e bonusit për familjet e prekura nga tërmeti s’ka të bëje me zgjedhjet

Bashkia e Durrësit i është përgjigjur akuzave të bëra nga Oerd Bylykbashi i PD, se “ajo ka shpërndarë brenda muajit mars-prill 40 milionë euro...

Rama publikon dëshminë e çiftit të moshuar nga Maminasi, të prekur nga tërmeti: Iu gjendëm pranë atyre që humbën strehën

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar dëshmitë e dy të moshuarve, të cilët pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 mbetën pa shtëpi. Në...

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Duke filluar nga nesër do shikoni aferat e tmerrshme që janë bërë me sebepin e tërmetit

Kreu i PD Lulzim Basha ka bërë një paralajmërim të fortë, duke u shprehur se nga nesër qytetarët shqiptarë do të shikojnë aferat e...

‘Kemi të bëjmë me një krim shtetëror’, Lulzim Basha flet për tërmetin e 26 nëntorit: Goditja e parë nuk ishte në 21 shtator, por...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur për tërmetin e 26 nëntorit të vitit të kaluar, ku ka akuzuar qeverinë për humbjen e...

Të rinj nga Kosova dhe Durrësi zhvillojnë homazhe, lule dhe qirinj për 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit 2019

Disa të rinj durrsakë dhe kosovarë zhvilluan sot pasdite homazhe në kujtim të 51 viktimave të 26 nëntorit. Lule, flamuri kuq...

E TRISHTË/ Humbi 7 të afërm nga tërmeti, publikohet video ku këngëtarja shqiptare qan pas kamerave

Këngëtarja Evi Reçi humbi 7 persona të dashur gjatë tërmetit tragjik të 26 nëntorit në vitin e kaluar. Zefina Hasani ka...

Lajmet e fundit