Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

termetet

Pamje të frikshme nga kamerat e sigurisë, si u “shkund” Siçilia dje nga tërmeti (Video)

Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës rihter u regjistrua në mesnatë në Ishullin e Siçilisë. Fatmirësisht tëremti nuk shkaktoi dëme...

Tjetër tërmet godet vendin, ja ku zhvendoset epiqendra

Një tjetër tërmet ka goditur Shqipërinë para pak minutash. Bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter. Epiqendra...

PAMJE TË RRALLA/ Zhurma e frikshme gjatë tërmetit që lëkundi Durrësin

Gjatë një prej pasgoditjeve të shumta pas tërmetit të 26 nëntorit në Durrës, ka ndodhur një fenomen i çuditshëm. Në një...

Ankthi pas tërmeteve, ja si reagojnë qytetarët nga Durrësi kur dëgjojnë zhurmë (VIDEO)

Në Durrës, qyteti i cili u godit më së shumti nga tërmeti fatal i 26 nëntorit, ankthi dhe frika ende mbizotërojnë në jetën e...

Dëmet nga tërmeti, Oketa: Sektori i ndërtimit është përdorur si ‘lavatriçe’ për pastrimin e parave

Politikani Gazmend Oketa ka deklaruar se sektori i ndërtimit në Shqipëri është përdorur si ‘lavatriçe’ për pastrimin e parave të pista. ...

Provokon gazetarja: Çadrat dimërore, bujrum të flini një natë në to (FOTOT)

“Çadrat dimërore, bujrum të flini një natë në to për solidaritet e kuptueshmëri!” Kjo është ftesa provokuese e gazetares Edlira...

VOA e ftoi në studio, News 24 ndërpret transmetimin! Revoltohet Murrizi: I lëpihen atij që është në pushtet

Deputeti Myslym Murrizi ka qenë i ftuar në studion e VOA-s për situatën post-tërmeteve dhe menaxhimit që po i bën kësaj situate qeveria. ...

Paradokset e tërmetit/ Shtëpia prej qerpiçi qendron bindshëm, ‘shtrembërohet’ pallati i lartë, në ballkone varen tabelat ‘SHITET’

Në krahun e majtë të kësaj rrugice pranë qendrës së Tiranës shihet një shtëpi e vjetër dy-katëshe tiranase, prej qerpiçi, me trarë druri dhe...

Ndihmat për të prekurit nga tërmeti, 94 vjeçari dhuron 10 mijë euro: Unë kam dhënë pak, Zoti iu dhëntë më shumë

Gjatë emisionit ‘Shqiptarët për shqiptarët’, një i moshuar 94 vjeçar ka dhuruar 10 mijë euro për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. ...

Lajmet e fundit