Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

termete

Google jep lajmin e mirë: Aplikacioni që parashikon tërmetet do të jetë gati në vitin 2022

Google ka njoftuar se në vitin e ardhshëm do të bëjë të disponueshëm aplikacionin “Android Earthquake Alerts”, që do të zbulojë automatikisht lëkundjet sizmike...

Qetësohet toka, bie ndjeshëm numri i pasgoditjeve të tërmetit

Katër ditë nga tërmeti 6.4 ballë i 29 Nëntorit dhe pasgoditjet kanë nisur të rrallohen tashmë. Toka duket se ka rënë...

Dy tërmete brenda 3 minutave në Shqipëri, nuk ndalen lëkundjet e tokës (DETAJE)

Vazhdojnë të regjistrohen sërish tërmete në vendin tonë. Dy lëkundje të tjera janë shfaqur në harkun kohor të 3 minuta (11:22-11:25)....

SKANDALOZE: Kampi i të prekurve nga tërmeti RRETHOHET me POLICË! Ndalohet hyrja e GAZETARËVE? (DENONCIMI)

Një urdhër i çuditshëm është lëshuar nga autoritetet shqiptare për të mos lejuar hyrjen e gazetarëve në kampet e ngritura në Durrës e Thumanë...

Mosshpallja e fatkeqësisë natyrore, Basha nga Thumana: Sot nuk është dita për të drejtuar gishtin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi në Thumanë kampin e improvizuar, ku do të qendrojnë banorët e pastrehë të Thumanës. Duke...

Lagja 17 në Durrës në gjendje të mjerueshme, janë bllokuar dhe rrugët (FOTO)

Disa nga lagjiet më të prekura nga goditjet e tërmeteve të njëpasnjëshme në Durrës janë Lagja 13 Plazh, Lagja 17 pranë Stacionit të Trenit,...

Tërmetet/ Nisin matjet për rindërtimin e shtëpive të dëmtuara në Ndroq dhe Kashar

Shtëpitë e dëmtuara nga tërmeti kanë filluar që të rindërtohen. Pas vizitës së kryebashkiakut Erion Veliaj në familjet e Shpëtim Dardhës...

Inxhinierja: Tërmetet në Shqipëri do jenë të vazhdueshme, janë 3 çarje të mëdha tektonike

"Tërmetet në Shqipëri do të jenë të vazhdueshme", kështu është shprehur Luljeta Bozo, inxhiniere ndërtimi. Kjo e fundit e ftuar në...

Lajmet e fundit