Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

termet

Tërmeti në Ekuador shkakton 77 viktima

Të paktën 77 persona kanë humbur jetën nga pasojat e një tërmeti prej 7.8 shkallësh që goditi Ekuadorin, ndërsa qindra të tjerë kanë mbetur...

Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë në lindje të Australisë, alarm për cunami

Një tërmet i fuqishëm, 7.2 i shkallës rihter është regjistruar disa minuta më parë në Vanuatu të Oqeanisë, disa kilometra në lindje të Australisë....

Tërmet i fortë në Durrës, qytetarët dalin në rrugë nga paniku

Një tërmet i fortë është shënuar pak minuta më parë pranë qytetit të Durrësit, me epiqendër në detin Adriatik duke shkaktuar panik te banorët....

Tërmet me magnitudë 4.0 në brigjet e Shqipërisë, lëkundje edhe në Itali

Një tëmret me magnitudë 4.0 të shkallës rihter është regjistruar rreth 3 orë më parë në detin Adriatik pranë qytetit të Vlorës. ...

Goli shkakton tërmet, tronditjet kapen nga aparatet sizmike (Foto)

Një grup studentor gjeologësh në Universitetin e Leicester kanë vendosur aparate që përdoren për të zbuluar tërmete në një shkollë të mesme pranë...

Kalifornia është në prag të katastrofës, rrezikohet nga 4 tërmete shkatërrues

Një studim i ri sizmiologjik ka nxjerrëtë dhëna tronditëse lidhur me situatën e pllakafe tektonike nën sipërfaqen e një prej qyteteve më të mëdha...

Tërmetet godasin gjithë Europën, lëkundje në kryeqytet, Durrës, Fier e Vlorë

Vetëm 30 minuta pas tërmetit në Shqipëri, ishulli i Kretës në Greqi është goditur nga një tërmet më i fuqishëm, 4.7 ballë.

Greqia goditet nga tërmeti, 5.2 ballë dhe 10 kilometra thellësi

Një tërmet me magnitudë 5.2 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë. Tërmeti është regjistruar në zonën e Pirogosit në veriperëndim...

Lajmet e fundit