Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

termet

“Rama përdori Erdoganin për të mashtruar banorët e Laçit”, PD denoncon: Asnjë familje nuk ka marrë çelësat e banesave të ndërtuara nga turqit

Partia Demokratike ka denoncuar se 3 javë nga ceremonia e kryeministri Edi Rama me presidentin turk Erdogan në Laç, asnjë prej banorëv nuk ka...

Petri Bozo: Ime më ka qenë e famshme, me gjithë idiotët në studio, media u kujtua për Luljeta Bozon

Inxhinierja dhe deputetja Luljeta Bozo është një ndër figurat më të dashura për shqiptarët. Dija dhe këshillat e saj gjatë tërmetit të 2019-ës qetësuan...

Tërmet i fortë në Afganistan, 22 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Një tërmet me magnitudë 5.3 goditi sot Aganistanin. Si pasojë e lëkundjeve të fuqishme kanë humbur jetën të paktën 22 persona dhe dhjetëra të...

Tërmet i fuqishëm “shkund” Greqinë, ja sa ishte magnituda

Një termet i fortë 5.4 rihter  ka shkundur ditën e sotme shtetin fqinj, në zonën e Halkidikis. Mediat greke bëjnë me dije se tërmeti ka...

Lëkundje tërmeti në disa qytete të Shqipërisë, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë mbrëmjen e sotme. Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 i shkallës Richter, ndërsa epiqendra...

Tërmeti në Greqi që “tronditi” edhe Shqipërinë, sizmologu grek bën paralajmërimin: Do të vazhdojë…

Për tërmetin 5.3 shkallë Rihter që goditi Follorinë mbrëmjen e së dielës , është shprehur drejtori i Institutit të Gjeodinamikës, profesori Akis Tselentis . Duke...

Lëkundjet e forta të tërmetit, dëmtohen disa shtëpi në Bilisht

Një tërmet i fortë është ndjerë mbrëmjen e djeshme në vend, por epiqendra ishte në Follorinë të Greqisë. Tërmeti 5.5 i shkallës Richter që goditi...

Lëkundjet e forta të tërmetit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në disa qytete të Shqipërisë. Epiqendra e tërmetit ishte në Follorinë të Greqisë, ndërkohë që shteti...

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa qytete të tjera të vendit. Epiqendra e goditjes ka qenë në Greqi,...

Qytetarët zgjohen të tmerruar, TËRMETI 5.3 ballë “shkund” Turqinë

Një tërmet me magnitudë 5.3 goditi provincën turistike jugore të Antalisë mëngjesin e sotëm. Sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD). Tërmeti ka...

Lajmet e fundit