Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

termet

Tërmet i fortë në detin Adriatik, frikësohen qytetarët në Lezhë (Sa ishte magnituda)

Lëkundje tërmeti me magnitutë 3.4 e shkallës Rihter janë ndjerë pak minuta më parë në veriperëndim të vendit. Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në...

Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër tërmet godet “ishullin e shqiptarëve”

Dy tërmete sot brenda ditës në Greqinë fqinje, të dy në ishullin e Kretës, aty ku ka shumë shqiptarë emigrantë që punojnë jo vetëm...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndihen edhe në Gjirokastër

Një tërmet me magnitudë 4.4 e shkallës Richter ka tronditur Greqinë pasditen e sotme. Epiqendra e tërmetit ishte në Janinë, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë...

“Shkundet” Kili, tërmeti me magnitudë 6.0 godet vendin

Një tërmet me madhësi 6.0 ka goditur Kilin gjatë orëve të para të mëngjesit. Mediat e huaja bëjnë me dije se tërmeti ka rën...

Lëkundet toka në Greqi, tërmet i fortë në ishullin e “mbushur” me shqiptarë

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.2 e shkallës Rihter u regjistrua mbrëmjen e sotme në Kretë në orën 22:46 me orën lokale. Të dhënat...

Tërmet i FORTË në ishullin e njohur grek, krijohen dallgë të mëdha në det

Një tërmet me magnitutë 4.6 të shkallës Rihter është regjistruar sot në jug të ishullit të njohur grek, Rodos. Sipas Institutit Gjeodinamik, dridhja ishte...

Tërmet pranë kufirit Greqi-Shqipëri, lëkundjet e forta ndihen në disa qytete

Një tjetër tërmet është shënuar mesditën e sotme pranë kufirit të Shqipërisë me Greqinë. Sipas faqes zyrtare që raporton lëkundjet e tokës, vihet re...

Tronditet Greqia, tërmeti me magnitudë të lartë godet vendin fqinj

Një tërmet me magnitudë 5.4 e shkallës Richter ka goditur Greqinë pasditen e sotme.Epiqendra e tërmetit ka qenë 13 kilometër në jug të Patras,...

Tërmeti më i gjatë në botë zgjati 32 vjet dhe vrau mijëra njerëz

Tërmeti më i ngadaltë me më i gjatë në botë ka zgjatur plot 32 vjet, ndërsa shkencëtarët po mundohen të kuptojnë se si ndodhi. Ishte...

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, thellësia vetëm 2 kilometër nga sipërfaqja

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në Greqi mbrëmjen e sotme. Sipas EMSC-së, tërmeti ishte me magnitudë 4 i shkallës Richter dhe me epiqendër në...

Lajmet e fundit