Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022

TAG

termet

Tërmeti i fortë “shkund” Afganistanin dhe Pakistanin, raportohet për 130 të vdekur

 Një tërmet me magnitudë 6.1 ka goditur Afganistanin ku kanë humbur jetën të paktën 10 njerëz. Tërmeti tronditi pjesën e Afganistanit lindor dhe pjesë të...

Tërmet i fortë godet Italinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mesditen e kësaj të enjte Italinë. Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në zonën...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Durrës

Një lëkundje sizmike rarportohet se është ndjerë në qytetin e Durrësit, pak minuta më parë. Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë...

Dy tërmete të njëpasnjëshme godasin Tiranën

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë. Epiqendra e tërmetit të parë ka qenë në Shijak, 19 km larg nga...

Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë shënuar mbrëmjen e sotme në vend. Tërmeti me magnitudë 4.1 Rihter kishte epiqendrën në Kukës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në disa...

HARTA/ Shqipëria në vendet më të rrezikuara nga tërmeti, shkencëtarët tregojnë qytetet dhe rajonet më të ndjeshme ndaj fatkeqësive natyrore

Shkencëtarët kanë krijuar modelin e parë të rrezikut nga tërmetet për të gjithë Evropën, i cili do të përbëjë bazën për masat zbutëse dhe...

Tërmet i fortë në Greqi, ja sa ishte magnituda

Greqia është zgjuar sot nga lëkundjet e forta të tërmetit. Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e së dielës...

Tërmeti i fortë në Bosnje-Hercegovinë, MESAZHI që morët qytetarët pak para se të lëkundej toka

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.7 ballë goditi mbrëmjen e djeshme Bosnje-Hercegovinën, dhe lëkundjet u ndjenë në Shqipëri dhe vende të tjera të...

Tërmet i fortë shkund Bosjen, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Një tërmet i fortë ka goditur Ballkanin mbrëmjen e sotme, rreth orës 23: 09.Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Shqipëri, Kroaci, Bosnjë Hercegovinë, Mal...

“Shkundet” Greqia, tërmeti i FORTË godet vendin

Një tërmet i fortë ka tronditur Greqinë pak minuta më parë. Mediat vendase shkruajnë se sipas vlerësimit fillestar të Institutit Gjeodinamik për magnitudën e...

Lajmet e fundit