Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

termet itali

Pas tërmetit 4.5 ballë në Itali, paralajmërojnë SIZMIOLOGËT: Nuk përjashtojmë as goditje MË TË FORTA!

Sizmiologët në Itali thonë se kanë parashikuar tërmetin e mëngjesit të sotëm në Toskana, dhe nuk përjashtojnë as mundësinë e goditjeve më të forta....

Tërmetet në Itali, Ambasada e Shqipërisë ngre kabinetin e emergjencave dhe vë në dispozicion një numër

Ambasada e Shqipërisë në Itali ka ngritur kabinetin e emergjencave pas tre tërmeteve që goditën ditën e sotme pjesën qëndrore të vendit. ...

Shokuese, tërmeti në Itali ka shkaktuar një të çarë gjigante në mes të malit (Video)

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.6 ballë që goditi Italinë Qëndrore ka shkaktuar një të çarë gjigante në faqen e malit Castelsantangelo sul Nera,...

Tronditet sërish Shkupi, tërmet edhe në Greqi, Serbi e Turqi (Foto)

Dy tërmete të tjera janë regjistruar gjatë ditës së sotme në Shkup të Maqedonisë, rreth 24 orë pas një tërmeti 5.3 ballë të shkallës...

Italia shpall gjendjen e emergjencës, Këshilli i Ministrave jep 50 milion euro

Italia ka shpallur sot gjendjen e emergjencës pas tërmeteve shkatërrimtare që goditën vendin ditën e djeshme. Në mbledhjen e zhvilluar sot të...

Shifrat e frikshme të tërmeteve në Itali, deri më tani 250 të vdekur, me mijëra të shpërngulur

Është rritur sërish numri i viktimave si pasojë e tërmetit 6.2 ballë të ditës së djeshme në Itali. Mësohet se numri...

Amatriçia, qyteza e vdekjes e ndarë në dy pjesë pas tërmetit

Amatriçia, qyteza malore e prekur nga një tërmet i fuqishëm është ndarë në dy pjesë. Qasja në qytezë bëhet nëpërmjet dy drejtimeve, njëra në...

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Italinë Qëndrore

Rreth 30 tërmete të vogla nga 2 deri në 3 ballë të shkallës rihter janë regjistruar në Italinë Qëndrore në vetëm gjatë dy orëve...

Itali, 8-vjeçarja sakrifikoi jetën, shpëtoi motrën nga tërmeti duke e mbuluar me trupin e saj

Një vajzë 8-vjeçare sakrifikon jetën e saj duke u hedhur sipër motrës së saj më të vogël, për ta shpëtuar atë nga rrënojat. ...

Video tronditëse nga Italia, qytetarët mundohen të qetësojnë të moshuarën nën rrënoja

Nga Italia po publikon çdo minutë foto dhe video tronditëse që tregojnë për situatën e rëndë që është krijuar pas tërmeteve të njëpasnjëshme. ...

Lajmet e fundit