Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
5 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
13 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

terhiqet

Kandidat për Primaret në Bashkinë e Përmetit, tërhiqet nga gara Niko Shupuli

Është tërhequr nga procesi i “Primareve” Niko Shupuli, që kishte shpallur kandidaturën për garën në Përmet. Burime për media bëjnë me dije se Shupuli ka...

Shifra optimiste nga Shkodra, bie niveli i ujit dhe hapen rrugët, Bashkia thotë se s’ka më asnjë shtëpi të përmbytur

Uji që përmbyti Shkodrën prej tre ditësh ka nisur të tërhiqet. Shifrat e fundit të përditësuara nga Bashkia e Shkodrës tregojnë se niveli i...

Qeveria tërhiqet nga paketa “anti-shpifje”, OSBE: Të kënaqur nga ky vendim, të garantohet liria e medias në përputhje me standartet ndërkombëtare

OSBE shprehet e kënaqur që Shqipëria u tërhoq nga axhenda parlamentare projektligjet e diskutueshme paketën “anti-shpifje”. Me anë të një postimi në tëitter Osbe shkruan...

E papritur, Luiza Gega heq dorë nga “Dance Albania”, ja arsyeja e fortë

Kampionia e Europës, Luiza Gega, ka vendosur që të tërhiqet nga "Dance Albania". Shkaku i marrjes së këtij vendit të papritur është pikërisht impenjimi...

Elon Musk tërhiqet nga marrëveshja 44 miliardë dollarëshe për të blerë Twitter

Elon Musk po kërkon t'i japë fund ofertës së tij prej 44 miliardë dollarësh (36 miliardë £) për të blerë Twitter, duke pretenduar shkelje...

Astrit Veliaj tërhiqet nga politika: Do t’i kthehem biznesit, kontributi në ekonomi është politika më e mirë!

Biznesmeni i njohur dhe politikani i djathtë Astrit Veliaj, tërhiqet nga politika aktive. Është vetë Veliaj që përmes një mesazhi njofton këtë vendim dhe...

Do vendoste për Statutin e Bashës dhe të Berishës, gjyqtari Agron Zhukri tërhiqet nga gjykimi

Gjyqtari i Tiranës Agron Zhukri, është tërhequr nga vendimi për të gjykuar ndryshimet statutore në Partinë Demorkatike. Ai ishte caktuar për të marrë një...

‘Po e çojnë vendin drejt gjakderdhjes’, tërhiqet kandidati i AK për kryebashkiak në Lushnje: Populli nuk e meriton një tragjedi të dytë

Kandidati i Aleancës Kuq e Zi, Adriatik Leka, njëherësh nënkryetar i AK, ka vendosur të tërhiqet nga gara për kryetar Bashkie në Lushnjë. ...

Do kandidonte përballë Veliajt për Bashkinë e Tiranës, TËRHIQET Koço Kokëdhima

Miqtë ndërkombëtarë të popullit shqiptar të rrisin presionin mbi Qeverinë e Shqipërisë dhe mbi krerët e PD-LSI, që të ulen urgjentisht me të...

Tërhiqet nga kandidimi për Kushtetuesen, gjyqtari që nuk deklaroi 100 mln lekë para Vettingut nga ‘pakujdesia’

Ardian Dvorani tërhiqet nga kandidimi për Gjykatën Kushtetuese. Dvorani është aktualisht anëtar dhe kryetari i KED. Gjyqtari është shprehur se ka...

Lajmet e fundit