Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

Tepelene

Përgjaket autostrada Levan-Tepelenë, humbin jetën dy persona, plagosen 4 të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Levan-Tepelene. Sipas informacioneve paraprake mësohet se fatkeqësisht si pasojë e aksidentit dy persona kanë...

E RËNDË/ Bie nga tarraca e banesës, humb jetën 65-vjeçari në Tepelenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tepelenë ku një 65-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht. Sipas njoftimit të policisë mësohet se shtetasi...

“Më ka ikur gruaja”, burri nga Tepelena shkon i shqetësuar në Polici: Braktisi fëmijët 10 ditë më parë

Një 34 vjeçare nga Tepelena është larguar nga shtëpia, duke braktisur fëmijët dhe burrin. Ka qenë bashkëshorti i saj, i cili ka bërë denoncim...

Dëmtohet ura e Ali Pashës në Tepelenë, revoltohet gazetari: O shtet plehrë, bëni ndonjë tender për këtë o mos u ngopshi!

Pasarela e Beçishtit e ndërtuar në kohën e Ali Pashës, një urë që lidh qytetin e Tepelenës me të paktën 7 fshatra të krahinës...

Përmeti dhe Tepelena zgjedhin kryetarët e rinj të Partisë Demokratike, ja cilët janë (EMRAT)

Komisioni i Rithemelimit njofton për mbylljen e procesit të zgjedhjeve për kreun e ri të PD-së në Përmet dhe Tepelenë. Sipas njoftimit, mësohet se në...

Berisha flet si kryetari i PD-së : Me mua në krye Partia Demokratike do të fitojë! Në 1998 kam patur të gjithë botën kundër...

Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme nga Tepelena, i bindur për fitoren e tij për postin e kryetarit të Partisë Demokratike ka thënë se...

Berisha nga Tepelena: PD të bashkohet, çdo anëtar të lërë mënjanë zemër thyerjen

Ish kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka vjuar me “Foltoren” e radhës dhe këtë të dielë është ndalur në Tepelenë. Gjatë fjalës së tij...

Berisha “merr frerët” e partisë, nesër takim me demokratët në Tepelenë dhe Përmet

Ish-Kryeministri Sali Berisha do të rikthejë foltoret. Ditën e nesërme ai do të zhvillojë një foltore në qytetin e Tepelenës. Mësohet se takimin me demokratët...

Policia bastis një shtëpi në Tepelenë, pronari mbante thesin me drogë dhe një armë pa leje

Një person është arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia në Tepelenë, pasi gjatë një kontrolli në shtëpinë e tij është gjetur një thes...

Yuri Kim me ish-të përndjekurit politikë shkojnë në ish-kampin e internimit në Tepelenë: Jam e prekur! Njerëzit që nuk kanë gjetur eshtrat e të...

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ditën e sotme u është bashkuar ish-të përndjekurve politikë dhe të afërmve të tyre për inagurimin e ekspozitë së...


Lajmet e fundit