Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Tepelene

Fitore plebishitare e PS në Tepelenë, merr më shumë vota se PD-LSI bashkë (REZULTATI)

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave edhe në Bashkinë Tepelenë. S’ka dyshim që PS-ja ka dalë fituese në një zonë që njihet si...

Denoncimi “BOMBË” i kandidatit në Tepelenë: Te fletët ku është vendosur ‘x’ te emri im, numëruesi vendos ‘x’ tjetër që ta nxjerrë të pavlefshme

Kreshnik Merxhani, përfaqësues i Vetëvendosjes në Shqipëri, por që kandidon si kandidatët i pavarur në qarkun e Gjirokastrës ka bërë një dencim përmes rrjetit...

“Do jem Kryeministri i të majtëve dhe të djathtëve” Basha i entuziasmuar nga Tepelena u bën thirrje qytetarëve: Votoni më 25 prill për ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike në kuadër të fushatës së tij elektorale është ndalur në Tepelenë. Gjatë fjalës së tij Basha i entuziasmuar u bëri thirrje të...

Rama pyet biznesmenen në Tepelenë: Si e ke francezin? Kumbaro me zë të ulët: Nuk është më ndërroi jetë nga Covid

Kryminsitri Edi Rama ditën e sotme ka zhilluar një takim me biznesmenë të bujqësisë në Tepelenë. Gjatë takimit ka pasur edhe një moment të sikletshëm,...

Sot 100 vite më parë/ Tepelena u godit nga tërmeti 8 ballë, vdiqën 36 qytetarë dhe qindra të plagosur, mijëra shtëpi u shkatërruan

Asnjë prej nesh nuk e kujton atë ngjarje, por historia nuk harron kurrë. Në 20 nëntor 1920 në Tepelenë ndodhi një...

Meta vlerëson figura patriotike të krahinës së Tepelenës: U përula me nderim e respekt (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta, sot ka vlerësuar disa figura patriotike në Tepelenë, për kontributin e tyre në luftën e Vlorës. Teksa ka...

Humb jetën nga koronavirusi 59 vjeçari nga Tepelena, i shtruar prej 4 ditësh në spitalin Infektiv

Një 59 vjeçar nga Tepelena ka humbur jetën ën spitalin Infektiv. Bëhet e ditur se 59 vjeçari ishte dërguar me urgjencë...

Abuzoi me nxënësen e tij 11 vjeçare, prokuroria kërkon 5 vite burg për mësuesin e moshuar në Tepelenë

Prokuroria ka kërkuar 5 vite burg për mësuesin në Tepelenë që ka abuzuar me një nxënëse. Mësuesi i kaluar në moshë...

Shkuan në dasmë, infektohen 7 persona në Tepelenë

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 7 raste të reja me koronavirus në qytetin e Tepelenës. Bëhet me dije se personat janë...

Sherr me thika mes dy të rinjve në Tepelenë, plagoset 25-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tepelenë. Bëhet me dije se shtetasi M.K. 27 vjeç ka qëlluar...

Lajmet e fundit