Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

tensione

Tensione mbi Detin Egje, Athina thotë se avionët luftarakë turq shkelën hapësirën e saj ajrore

Athina zyrtare akuzon Turqinë se ka provokuar rëndë këtë të mërkurë, duke shkelur hapësirën ajrore greke. Mediat raportojnë për plot 95 "incidente ajrore", duke...

Situata në veri të Kosovës, reagon qeveria shqiptare: Gjithçka ka të bëjë me politikën e brendshme, dy liderët të ulen dhe të bisedojnë

Qeveria shqiptare me përfaqësimin e ministres së Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar edhe një herë në lidhje me situatën e krijuar në veri të...

“Putini i vogël po kërkon konflikt të ri në rajon”, Berisha: Aleanca e Atlantikut të Veriut dhe BE të ndërhyjnë me URGJENCË

Ish-kryeministri Sali Berisha mbrëmjen e sotme ka reaguar sërish në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës. Berisha thotë se presidenti serb, Aleksandër...

“Kur të pranojë realitetin, do ketë paqe”, Tabaku: Diplomacia mes Kosovës dhe Serbisë nuk po arrrin rezultate

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar për situatën e tensionuar në veri të Kosovës. Ajo thotë në një postim në “Facebook”, se...

Tensionohet situata, vendosen dhe dy barrikada të tjera në veri të Kosovës, serbët s’dëgjojnë thirrjet e ndërkombëtarëve

Policia e Kosovës konfirmon vendosjen e dy barrikadave të reja në veri të vendit. Njëra prej barrikadave është vendosur në udhëkryqin te shkolla teknike,...

Tensionet në veri të Kosovës, Vuçiç urdhëron rritjen e gatishmërisë luftarake të ushtrisë dhe policisë serbe

Presidenti serb, i cili është edhe komandant i përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka urdhëruar që ushtria dhe të gjitha...

Barrikadat në veri të Kosovës, Kurti pret në takim komandantin e KFOR-it

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia po zhvillon një takim me kryeministrin Albin Kurti. Takimi ven në një kohë kur situata është e tensionuar në...

Sërish tensione, 71 avionë ushtarakë kinezë shkelin hapësirën ajrore të Tajvanit

71 avion të forcave ajrore kineze, përfshirë avionë luftarakë dhe dronë, hynë në zonën e identifikimit të mbrojtjes ajrore të Tajvanit në 24 orët...

Tensionet në veri, sulmohet ekipi i KFOR-it

Një ekip i KFOR-it është sulmuar mbrëmjen e sotme në Zubin-Potok. Sipas mediave vendase mësohet se fatmirësisht nga ky sulm nuk ka të lënduar. Bëhet...

Berisha thirrje BE dhe SHBA: Mos toleroni bandat kriminele serbe, Vuçiç po përpiqet të dështojë pa filluar negociatat mbi propozimin e Franko-Gjerman

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha i ka bërë thirrje BE dhe SHBA që mos të tolerojë bandat kriminale serbe, që po shkaktojnë tensione...

Lajmet e fundit