Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

tension

Ish-Presidenti Moisiu flet në prag të zgjedhjeve: Është krijuar klimë tensioni e paparë. Partitë s’mund të krijojnë struktura paralele

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Alfred Moisiu ka shprehur shqetësimin për situatën parazgjedhore në vend dhe i ka bërë apel politikës që të jetë...

Tension në Shkodër, mbështetësit e PD sulmojnë Tom Doshin

Kanë nisur sërish përplasjet në Shkodër, shkruan Newsbomb.al.  Anëtarët e këshillit të ri kanë lënë bibliotekën ku u zhvillua mbledhja, ndërsa...

Futet për të vëzhguar, demokratja përplaset me socialistët në mbledhjen për konstituimin e këshillit

Ka patur një tension pak minuta më parë në mbledhjen për konstituimin e këshillit bashkiak në Shkodër. Në mbledhje ka qenë...

Tension në Dibër, Shqiponjat arrestojnë disa mbështetës të PD (FOTOT)

Tension në KZAZ-në numër 19 në dibër ku militantët e PD u përplasën me policinë.   Ndërkaq, forcat Shqiponja kanë arrestuar...

Tension në Klos, protestuesit futen në KZAZ dhe hedhin nga dritarja materialet zgjedhore

E tensionur raportohet situata edhe në bashkinë e Klosit. Mësohet se mbështetësit e opozitës janë futur në KZAZ dhe kanë hedhur...

Ofenduan njëri-tjetrin, Haradinaj zbut tensionin: Rama është vëllai im

Pas akuzave të njëpasnjëshme me kryeministrin shqiptar Edi Rama, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj duket se ka dashur të qetësojë situatën e rënduar mes...

Sërish tension te Parlamenti, tentohet të çahet kordoni (PAMJET LIVE)

Teska përfaqësuesit e opozitës mbajnë fjalime, ka një tjetër tentativë për çarje kordoni. Këto momente protestuesit kanë tentuar sërish të...

Tensionohet protesta në Lushnje, fermerët përplasen me policinë

Tensionehet situata në Lushnje, raporton Newsbomb.al. Fermerët dhe blektorët të cilët janë ngritur për të protestuar janë përplasur me forcat...

Ulërima dhe britma te ‘Petro Nini’, shoqërohen disa familjarë në polici

Prej rreth 2 orësh vijon tensioni pranë shkollës "Petro Nini Luarasi", si pasojë e një aksioni të ndërmarrë nga një përmbarues privat për prishjen e...

Makina përplaset me shtyllën e tensionit në Kombinat, policia në vendngjarje

Një makinë është përplasur me një shtyllë të tensionit të mesëm.   Ngjarja ka ndodhur në zonën e Kombinatit në Tiranë...

Lajmet e fundit