Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

tenderi

Akuzohen se vodhën paratë që qytetarët dhanë për Komisariatin, arrestohen 14 policë e ish-drejtues në Shkodër (EMRAT – FOTO)

Katërmbëdhjetë efektivë në detyrë dhe të tjerë të larguar nga Policia, janë arrestuar pasditen e kësaj të enjteje në Shkodër. Mësohet se ata akuzohen...

Tenderi 500 mijë dollarë, PD denoncon: SPAK të hetojë Dritan Agollin e FSHZH

Partia Demokratike ka denoncuar sërish tenderin prej 500 mijë dollarsh, që i është dhënë kuzhinierit nga kreu i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, Dritan Agolli,...

SKANDALI me TENDERIN e Fondit Shqiptar të Zhvillimit, PD inkurajon SPAK: Hetoni korrupsionin, i përfshirë djali i drejtorit

Partia Demokratike ka reaguar sërish për skandalin me tenderin e Fondit Shqiptar të Zhvillimit, ku inkurajon SPAK të hetojë korrupsionin, pasi në këtë tender...

SPAK jep pretencën për 10 të akuzuarit për uniformat e Policisë, kërkon 1.5 vite burg për zyrtarët e Ministrisë së Brendshme

Prokuroria Speciale ka dhënë pasditen e kësaj të pretemteje pretencën për 10 zyrtarët e Ministrisë së Brendshme të akuzuar për tenderin e uniformave të...

Tenderi 7 milionë lekë për shkallën në Bashkinë e Durrësit, Gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masat për zyrtarët e arrestuar në Bashkinë e Durrësit, të cilët akuzohen për...

U arrestuan nga SPAK, dalin EMRAT: Këta janë punonjësit e Bashkisë së Durrësit dhe pronarë e kompanive “R&R Group” dhe “Klosi-R Company” (TENDERI)

Dhjetë persona janë arrestuar sot me urdhër të SPAK në Durrës, pasi akuzohen se kanë abuzuar me një tender të zhvilluar në vitin 2020....

Do të kushtojë rreth 140 milionë euro, këto janë dy kompanitë turke që do të ndërtojnë tunelin e Llogarasë

Ditën e djeshme është shpallur edhe fituesi i tenderit për ndërtimine e tunelit të Llogarasë, i cili do të ndërtohet nga dy kompani turke. Ky...

Gjykata lë në burg ish-drejtoreshën në Ministrinë e Brendshme, nuk i kthen as celularin, Edlira Naqellari e arrestuar për tenderin e Policisë

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka vendosur të mos i kthejë celularin Edlira Naqellarit, ish-drejtoreshë në Ministrinë e Brendshme....

Institucioni paracakton fituesin e tenderit. Drejtori: Shfrytëzova njohje e mia!

Emisioni Fiks Fare solli rastin e një institucioni shtetëror që paracakton fituesin për tendera. Bëhet fjalë për një tender për riparim automjetesh të dhënë...

“PENTITO-t” e Ministrisë së Brendshme që po ndihmojnë SPAK, “u zbërthyen” për tenderin e Policisë dhe po zbardhin skemën me hetuesit

Dy anëtarë të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave në Ministrinë e Brendshme, që kishin për detyrë vlerësimin e ofertave të bëra nga kompani të...

Lajmet e fundit