Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

tenderi i uniformave

Ish-zyrtarët e Ministrisë së Brendshme pranojnë akuzat, Gjykata e Posaçme vendos në 3 dhjetor për dënimin e tyre

Nëntë ish-zyrtarë të Ministrisë së Brendshme kanë pranuar akuzat për shkelje të barazisë në tendera dhe kanë kërkuar të dalin në gjyq. Në seancën...

SPAK mbyll hetimet për “Tenderin e Uniformave”, nën akuzë 9 zyrtarë

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka mbyllur hetimet dhe i ka komunikuar akuzën 9 zyrtarëve të përfshirë në dosjen e...

Abuzimi me tenderin e uniformave, Apeli i GJKKO vendos për 9 zyrtarët e Ministrisë, 8 në burg 1 në shtëpi (EMRAT)

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi masat për 9 zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Brendshme për abuzimin me tenderin e uniformave të...

Tenderi i uniformave/ Zbardhet dëshmia e ish-drejtoreshës: Jam e pafajshme! Më keni rënduar shëndetin dhe keni shqetësuar familjen time

Është zbardhur dëshmia e ish-drejtoreshës së Prokurimeve Publike në Ministrinë e Brendshme, Edlira Naqellari, e cila është një nga nëntë zyrtarët e arrestuar për...

DETAJE NGA DOSJA/ Tenderi korruptiv i uniformave të policisë, Ardi Veliu kundërshtoi kompaninë fituese, i dërgoi shkresë Agjencisë së Blerjeve të Përqëndruara pasi evidentoi...

Detaje të reja janë publikuar nga dosja hetimore në lidhje me tenderin korruptiv të Ministrisë së Brendshme për uniformat e policisë, ku u arrestuan...

SHIFRAT/ Abuzimi me TENDERIN e uniformave të policisë, Murrizi i zbulon të gjitha: Ja sa kushtojnë këpucët, pantallonat, bluzat dhe xhupat

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka folur mbrëmjen e sotme për tenderin abuziv për uniformat e policisë, tender i cili vuri në lëvizje SPAK-un, duke çuar...

Tenderi i uniformave, dalin të hënën para gjykatës 9 zyrtarët e arrestuar (EMRAT)

Nëntë zyrtarë dhe ish-zyrtarët e arrestuar me urdhër të SPAK për korrupsion me tenderin e uniformave të policisë do të dalin të hënën para...

Distancohet Sandër LLESHAJ: Nuk kam rol te tenderi i uniformave. Përshëndes SPAK, por refuzoj…

Sandër Lleshaj mbante detyrën e ministrit të Brendshëm, kur u nënshkrua tenderi për blerjen e uniformave të policisë së shtetit me vlerën mbi 2.8...


Lajmet e fundit