Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

tenderat

Petro Koçi: Tenderat në Shqipëri i bëjnë shtatzënë me pisllëkun! Një kompani fiton disa projekte, nuk ka as kapacitete për të bërë punën

Deputeti socialist Petro Koçi ka folur sot në Kuvend për Prokurimet publike. Sipas tij, "prokurimet në Shqipëri i bëjnë shtatzënë me pisllëkun" dhe për...

Edi Rama njofton procedurat e reja për bizneset: S’ka më sorollatje nëpër zyra për ankesat e tenderave, do bëhet online në e-Albania

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar paraditen e sotme një tjetër risi që do të vijë për qytetarët dhe bizneset në platformën e-Albania. Referuar asaj...

Manastirliu “merr në dorë” të gjithë tenderat për blerjet e ilaçeve dhe pajisjeve mjekësore për spitalet publike (VENDIMI I PLOTË)

Këshilli i Ministrave ditën e sotme ka marrë vendimin që tenderët për blerjen e barnave dhe të pajisjeve të tjera mjekësore për spitalet publike,...

DETAJE TË REJA/ Sherri në Bashkinë e Vlorës, zbulohen 3 tenderat që ka firmosur ish-drejtori Leskaj: 400 mijë euro për sahatet e ujit

Detaje të reja janë zbuluar nga sherri i ndodhur ditën e sotme në Bashkinë e Vlorës, ku u shoqëruan në polici ish-drejtori i Ujësjellësit...

FOTO: Shkon në SPAK deputeti socialist Petro KOÇI

Deputeti i zgjedhur i PS, Petro Koçi, ka mbërritur pak minuta më parë në ambientet e Prokurorisë Speciale SPAK, ish-Krimet e Rënda. Politikani i...

SPAK zbarkon në Bashkinë e Fierit, prokurorët marrin dosjet e tenderave të firmosur nga Armando Subashi

Prokurorët e SPAK kanë zbarkuar sot në Bashkinë e Fierit. Newsbomb.al mëson nga burimet se prokurorët kanë marrë tre dosje që kanë lidhje me...

Lulzim Basha reagon për konferencën e Ramës, për tenderat, nuk thotë asnjë fjalë për ish-kryebashkiakun e PD që SPAK çoi sot në gjyq

Kreu i PD Lulzim Basha reagon pas konferencës së Ramës sot, me ministrat, për prezantimin e paketës së re të Prokurimeve Publike. Kryeministri u...

Edi Rama u tregon derën e SPAK-ut ministrave të tij: Zbatoni rekomandimet për TENDERAT, ose do t’i dërgoj vetë në Prokurori

Kryeministri Edi Rama ua ka bërë të qartë ministrave të tij sot, teksa prezantonte paketën e re të Prokurorimeve Publike, duke thënë se nëse...

Kyçi shkollat për zgjedhjet e 2019-ës, tender 92 milionë lekë për dru zjarri; Dy AKUZAT e SPAK për kryebashkiakun e PD Eduart Kapri

Eduart Kapri, ish-kryetar i Bashkisë së Pogradecit akuzohet nga Prokuroria Speciale SPAK për dy vepra penale që lidhen më shpërdorimin e detyrës dhe shkeljen...

Kë paralajmëron shefi i SPAK? Arben Kraja: Në gusht nisin punën hetuesit e BKH-së, shumë shpejt rezultate për TENDERAT e paligjshëm

Shefi i Prokurorisë Speciale SPAK, Arben Kraja ka dhënë një mesazh të fortë sot për zyrtarët lokalë dhe vendorë të përfshirë në dhënien e...

Lajmet e fundit